Dünya Oyunları'nda 2'si altın 6 madalya!

03.10.2015 09:16 - Son Güncelleme -
Dünya Oyunları'nda 2'si altın 6 madalya!

Uluslararası Tekerlekli Sandalye ve Ampute Sporları Federasyonu (IWAS) tarafından Rusya’nın Soçi kentinde 6 spor branşı olarak düzenlenen Dünya Oyunları’nda para-taekwondo branşında 8 Türk sporcu madalya mücadelesi verdi. Türkiye, oyunları 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 6 madalya ile tamamladı. 

Dünya Oyunları Para-Taekwondo Müsabakaları’nda, erkekler K42 kategorisi 61kiloda Mehmet Sami Saraç ile bayanlar K44 kategorisi 49 kiloda Büşra Gör altın madalya kazandı. Bayanlar K42 kategorisi 58 kiloda Ayşe Dudu Karatay gümüş madalyanın sahibi olurken, erkekler K44 kategorisi 75 kiloda Haşim Çelik, K42 kategorisi 75 kiloda Yaşar Sami Gökbaba ile bayanlar K44 58 kiloda Gamze Gürdal bronz madalya kazandı.

ŞAHİN: “2020’DE DE BAŞARILI OLACAĞIZ”
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin,  IWAS Dünya Oyunları Para-Taekwondo Müsabakaları’nda 6 madalya kazanan sporcuları ve teknik ekibi kutladı. Başkan Şahin, para-tekvandonun olimpik spor kategorisinde kabul edildiğini, böylece 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda bu alanda müsabakalar yapılacağını belirterek, "Engelli sporlarında ülke olarak çok sayıda madalya alıyoruz, sporcularımız Türkiye'nin gururu oluyor. İnanıyorum ki 2020 olimpiyatlarında para-tekvandocularımız da başarılı olacaktır. Çocuklarımızı sadece şampiyon bir sporcu değil, kendine güveni olan, sporu devam ettiren bireyler olarak çalıştırmaya ve desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Kırmızı kart gören oyuncu önüne gelene saldırdı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up