• Diğerleri

Dünya şampiyonu Rıza Kayaalp, Radyospor'a konuştu: "Ölsem de bırakmam"

19 Eylül 2019 15:25- Son Güncelleme - 19 Eylül 2019 15:58

Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, Kazakistan’da rakibini yere serdi. 4. kez dünya şampiyonu olarak tarihe geçti. Kayaalp, zorlu geçen şampiyona ve hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kayaalp, güreşi bırakacağı zamanı da açıkladı.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Rıza Kayaalp’in açıklamaları şu şekilde:

Rıza Kayaalp: "İstikrarı korumak çok önemli"

Dördüncü kez Dünya Şampiyonluğunu elde ettim. Şampiyonluk kolay da olmasa ülkeme kazandırdım. Ülkeme kazandırmaktan mutluyum. Rekor kırdık. Tabi ki önemli olan; şampiyon olarak ülkeme dönmek istiyordum. İstikrarı korumak çok önemli.

Rıza Kayaalp: "En büyük yeteneklerimden biri rakibime baskı kurabilmek"

Rıza Kayaalp: "En büyük yeteneklerimden biri rakibime baskı kurabilmek"

Her zaman söylediğim bir şey var. Önemli olan bu başarıları devam ettirebilmek. Bu istikrarı korumak için çalışmak gerekiyor. Yıllarca böyle düşündüm. Böyle düşündüğüm için de başarılar geldi. İnşallah da gelir. Bazı sakatlıklarım vardı, tedavimi oldum. En büyük yeteneklerimden biri rakibime baskı kurabilmek. Başarılı olduğum için çok mutluyum.

"Bu kadar zorlu geçeceğini düşünmüyordum"

"Bu kadar zorlu geçeceğini düşünmüyordum"

Bütün finaller zordur. Grup maçlarında olsaydı daha farklı yenebilirdim. Bir gün önce 4 maç yapmıştım. Kısa bir süre sonra final olması yorgunluk yaşattı. Onun da bir etkisi oldu. Bu kadar zorlu geçeceğini düşünmüyordum. 2017 yarı finalinde yenmiştim. Önemli olan yenmek ve şampiyon olmaktı. Diğer maçlar da çok zordu. Diğer sporcular da şampiyon olmak isteyen rakiplerdi.

"Müsabaka sonrası rakiple tokalaşmak bu sporun gereği"

Güreşte, müsabaka bitince rakiplerin tokalaşması son derece doğal. Böyle bakmak lazım. Artık bu klasikleşti. Bu sporun bir gereği diye düşünüyorum. Ayrıca müsabaka sonrası rakibini tebrik etmek önemli.

"Yeteneğimi ülkemizin yararına kullanmaya çalışıyorum"

"Yeteneğimi ülkemizin yararına kullanmaya çalışıyorum"

Ülkeme başarılar kazanmak istiyorum. Bu benim için bir motivasyon. Milli duygularım ön plana çıkıyor. Öyle de olması gerekiyor. Yeteneğimi ülkemizin yararına kullanmaya çalışıyorum. Yetenek varsa ve başarı geliyorsa devam ettirmeli. İşimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Bireysel bir başarı değil, ülkem için mücadele ediyorum. O düşüncelerle oraya gidiyoruz.

Rıza Kayaalp: "Ölsem de bırakmam"

Rıza Kayaalp: "Ölsem de bırakmam"

Milyonlarca insanı temsil etmek kolay değil. Ülkemizin bayrağını dalgalandırmak için mücadele ediyorum. Ben, ölsem de bu maçı bırakmam diyorum. Ters bir oyun da yiyebiliriz. Başa baş giden maçlarda hiç bırakmıyorum. Yeter ki hakem öne çıkmasın.

"Türkiye adına zorlu bir şampiyonaydı"

Türkiye adına çok zorlu bir şampiyonaydı. 2 vize aldık. O bayrak orada dalgalandı. Grekoromende madalyalar çok dağılıyor. Rusların madalyaları var diğerleri başka ülkelere gitti. Zorlu bir Dünya Şampiyonası oldu. Başarılı olduğumuzu söyleyebilirim.

"Olimpiyat madalyası aldıktan sonra bu işi gönül rahatlığıyla bırakabilirim"

"Olimpiyat madalyası aldıktan sonra bu işi gönül rahatlığıyla bırakabilirim"

Olimpiyat madalyası almayı çok istiyorum. Allah nasip etsin diyorum. Olimpiyat madalyası aldıktan sonra bu işi bırakabilirim. İnşallah Olimpiyat madalyası alırım. Çalışmaya ve mücadeleye devam.

8. Hafta / Liverpool - Leicester City: 2-1 (Özet)