Dur duraksız Samsunspor!

09.11.2015 - 22:45 | Son Güncellenme: 09.11.2015 - 22:45

Milli araya giren PTT 1. Lig'de non-stop gelen, kazandıkça coşan, coştukça kazanan bir takım var; Samsunspor! Geçen hafta Elazığspor, bu hafta Adanaspor'u 2-1 ile geçen Karadeniz Şimşeği, ikinci sıradaki K.Karabükspor'a 3, üçüncü sıradaki Elazığspor'a 4, yedinci sıradaki ADS'ye de tam 5 puan fark

Milli araya giren PTT 1. Lig'de non-stop gelen, kazandıkça coşan, coştukça kazanan bir takım var; Samsunspor! 

Geçen hafta Elazığspor, bu hafta Adanaspor'u 2-1 ile geçen Karadeniz Şimşeği, ikinci sıradaki K.Karabükspor'a 3, üçüncü sıradaki Elazığspor'a 4, yedinci sıradaki ADS'ye de tam 5 puan fark yaptı.

Haftanın kuşkusuz sonucu en merak edilen maçı Büyük İzmir Derbisi'ydi. Karşıyaka-Göztepe arasındaki maç, tek gol ama çok heyecan sundu. Hep seyirci sayısı ile konuşulan derbinin yıllar sonraki buluşmasında sadece 16.500 sporseverin olması üzüntü, eşit sayıda tribünü bölüşmek ise güzelliği olarak kayıtlara geçti.

NİYETE KIRMIZI ÇIKTI!
PTT 1. Lig derbisine hakem olarak gelen Cüneyt Çakır, 24. dakikada Göztepeli Barış'ın sert faulünden ziyade, niyetine kırmızı kart verip yine konuşulan bir isim oldu. Tam 60 dakika 10 kişi kalan Göztepe daha etkili, oyun olarak üstün olan taraftı. Engin Baytar'ın son dakika golü ise etkili oynayanı değil, yakaladığı fırsatı gol yapanı alkışlattırdı.

O NE YAĞMURDU ÖYLE!
1461 Trabzon- K.Karabükspor maçı, bir hafta önce Giresun'da oynanan Giresunspor-Altınordu maçının aynısıydı(!) Balçığa dönen zemin, inanılmaz yağan yağmur, iki pasın bile yapılamadığı şartlar ve bu maçtan çıkan iki gol, her iki takıma yazılan birer puan.

ADANA DEMİR İNTİHAR ETTİ!
Maçtan önce kime sorsan fark olur diyordu. Kimden taraf, tabii ki Adana Demirspor'a! Evdeki hesap 5 Ocak'a uymadı. Oynayan, isteyen; koşan, mücadele eden hep Giresunspor oldu. Tabii kazanan da. Vedat yoktu ama Herve Tchami, Waldison, Abdülaziz muhteşem oynadılar. Hakem A.Kadir Bitigen ise sahanın en kötüsü idİ. İki tarafında beğenmediği yönetimi, yanlış çalınan penaltı kararları vardı.

YENİ MALATYA DUR DEDİ!
Evinde iyi sonuçlar alan Şanlıurfaspor bu sefer kaybetti ve alt sıralardan uzaklaşma şansını kaybetti. Yeni Malatya ise son 6 maçında tam 5 kez mağlup olmuştu. İrfan Buz idaresinde çıktığı üçüncü maçında ikinci deplasman galibiyetine imza koydu.

TEBRİKLER ALANYASPOR!
Hiç kuşku yok ki Alanyaspor sezon başındaki o şanssız süreci Hüseyin Kalpar ile tersine çevirdi, 4 maçta 12 puan çıkardı. Hele birde Hüseyin hoca kendi memleketinin namağlup takımına bu acıyı yaşattı. Büyük sükse yaptığı maçta Sinan'ın golü şaheser, Barış'ın golü anlamlı idi. Gaziantep BŞB'nin 2. golüne imza atan Kojiç attığı golü ömrü boyunca unutamaz, her vakit anlatacaktır. Öyle bir hatalar silsilesi gol oldu ki, gören görmeyenlere anlatır.

Senin için hazırladığımız haberler