Dursun Özbek, forma şort sponsporluğunda açıklama yaptı! Okan Buruk...

Ali Bozkurt
18.09.2023 - 11:18 | Son Güncellenme: 18.09.2023 - 13:34

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüp ile Başkent İnşaat arasında yapılan forma şort sponsorluğu anlaşmasının imza töreninde açıklama yaptı.

Dursun Özbek, forma şort sponsporluğunda açıklama yaptı! Okan Buruk...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüp ile Başkent İnşaat arasında RAMS Park'ta düzenlenen Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarında forma şort sponsorluğu anlaşmasının imza töreninde konuştu.

''Kurumların Galatasaray'a ilgisi son derece büyük''

Sponsorluklar hakkında konuşan Dursun Özbek, "Huzurlarınızda Başkent İnşaat'a teşekkür etmek istiyorum. Galatasaraylılar ile yola çıktılar, Galatasaray'ın da sponsorlarına gereken desteği verecektir. Bu sene enteresan bir sene Galatasaray için. Sponsorluk seviyesi çok yukarıya çıktı. Geçen sene ve diğer senelerle kıyaslanamayacak seviyede. Taraftarlarımızın bizimle beraber hayal kuran şirketlerin, kurumların Galatasaray'a ilgisi son derece büyük.'' dedi.

Galatasaray'a desteklerin arttığını söyleyen Özbek, "Futbol takımımızın gösterdiği başarılar artı kurulan takımın şekli yıldız oyuncuların çokluğu büyük bir taleple karşılaştırdı Galatasaray'ı. Onun için bu manada Galatasaray'ı destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak ve başarılı olmak için kurulacak takımı iyi tespit etmek, oynayacağımız oyuncuları iyi seçmek zorundayız. Bütçemizi de ona göre ayarlamak zorundayız.'' dedi.

''Alışık olduğumuz Şampiyonlar Ligi'ni oynayacağız''

Şampiyonlar Ligi'nde bütçelerin de önemli olduğunu söyleyen Özbek, "İlk 16'ya giren takımların maaş bütçesi 250 milyon Euro civarında. Çeyrek final oynayan takımların maaş bütçesi sadece 300 milyon Euro civarında. Dolayısıyla Galatasaray bu sene 40 milyon Euro civarında biraz üzerinde ama netini hesapladığınız zaman 39 milyon Euro civarına gelen bir bütçeyle bu sahada mücadele etmek istiyor. Galatasaray'ın özelliği, geldiği yer, amaçları, kuruluş vizyonu bu sadece bütçeyle değil ama Galatasaraylı olmanın verdiği ruhla bu seviyede başarılı bir mücadele göstereceğinden herkes de emin. Onun için biz alışık olduğumuz Şampiyonlar Ligi'ni oynayacağız ve hem ülkemizi hem de taraftarlarımızı orada temsil edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

''Çarşamba günü tüm taraftarlarımızı bekliyorum''

Kopenhag'la oynanacak olan Şampiyonlar Ligi maçı hakkında konuşan Özbek, "Taraftarlarımızdan büyük bir destek var. Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımızdan dolayı Türk halkından herkesten büyük destek alıyoruz, sponsorlarımızdan büyük destek alıyoruz. İnşallah onları da mahcup etmeyeceğiz. İlk maçımız Kopenhag'la. O maça da hazırız. Başarılı bir sonuç almak için hem yönetim, hem taraftarlarımız odaklandık. Çarşamba günü tüm taraftarlarımızı bekliyorum. Başarılı bir sınav vereceğimizden de eminim.'' dedi.

Başkent İnşaat'ın Kemerburgaz Tesisleri'ne katkısı olacak mı?

Sponsorun Kemerburgaz tesislerine faydası hakkında konuşan Dursun Özbek, "Kemerburgaz'daki Metin Oktay Tesislerimizin kaba inşaatı bitti. Yaklaşık 14.500 metre kapalı sahası olan çok önemli bir tesis. Önümüzdeki günlerde yıl sonuna doğru Florya'daki yerleşkemizi buraya taşımak istiyoruz. Bunun için de son derece hızlı bir inşaat süreci geçiriyoruz. Bütün sponsorlarımızdan da bu manada destek istiyoruz. Florya projesi süratla bitirilmek zorunda ve Florya'nın boşaltılmasını oradaki inşaatin başlaması gerekiyor. Galatasaray'ın 20-25 yılını dizayn edecek bir Florya projesi var. Kemerburgaz, Florya projesinin startının alması için bitmesi gereken bir proje. Ama daha önemlisi Florya'daki projemizde sponsorlarımızdan gereken desteği isteyeceğiz, Kemerburgaz'dakinden de isteyeceğiz. " dedi.

''Bir tek kişiye bağlı bir kulüp değiliz''

Sponsorların bu sene üst seviyeye çıktığını söyleyen Özbek, "Biz bir tek kuruma, bir tek kişiye bağlı bir kulüp değiliz. Bütün Türkiye'deki taraftarlarımız itibarıyla sponsorluklarımız... Bu sene özellikle çok yüksek seviyeye çıktı. Galatasaray'ın büyüklüğü böyle sponsorlarından, taraftarlarından ve genel kurulundan, yönetiminden geliyor. Uğur Bey özel bir teşekkürü hak etti." dedi.

''Okan Hoca'yı destekleyeceğiz''

Okan Buruk'u sonuna kadar destekleyeceklerini söyleyen Özbek, "Okan Hoca, Galatasaray'a 'da yetişmiş, küçük yaşlarda 10-11 yaşlarında Galatasaray'a gelmiş, futbol oynamış başarılarla dolu bir geçmişi var. Bugün de Galatasaray'ın da antrenörü. Biz yönetime gelince de kendisini davet ettik. Galatasaray başka bir format. Okan hoca ile ilgili biz gerekeni kendisine söylemişizdir. Galatasaray ile sözleşmesi var. Maddi konular ile ilgili bizim zaten konuşmamız gerek yok. Galatasaray ruhu ve anlayışı bunu gerektiriyor. Elbette Okan hocanın başarılı kariyerini, çizgisini daha yukarı çekmesini gereken desteği vereceğiz. Okan hoca bizim çocuğumuz. Ne kadar başarılıysa bizim için o kadar sevindirici. Okan hoca ile Galatasaray arasında şu an böyle bir tartışma olmaz. Elbette kendisiyle geçen gün konuştuk. Hiç sıkıntı yok, çok fedakar bir şekilde 'Başkanım siz ne diyorsanız o dur'. diye kendisi cevap verdi. Bunu biz yönetim olarak çok iyi anlıyoruz. Bu Galatasaray duruşudur. O itibar ile Okan hoca ile Galatasaray arasında problem olacak bir durum söz konusu değil'' dedi.

''Milli Takım teknik direktörü kararı Federasyonun''

Milli Takım'ın yeni teknik direktörü kim olmalı? sorusunu yanıtlayan Özbek, "Bu sorunun muhatabı biz değiliz, Türkiye Futbol Federasyonu'dur. Dolayısıyla bizim bu konuda yorum yapmamız doğru olmaz. Onlar kendi aralarında konuşup en doğru kararı vereceklerinden eminim." dedi.

''Nelsson ve Boey ile yeni sözleşme imzalanacak mı?''

Boey ve Nelsson'un sözleşmeleleri hakkında konuşan Özbek, "Bu konu tamamen futbolla ilgili, sportif A.Ş ile ilgili bir soru. Bu konuda Erden Bey tüm futbolcularla sözleşmesi biten bitmeyen değil, devamlı Florya'da bulunan bir kardeşimiz. Kendileriyle görüşüyor. Ne gerekiyorsa o yapılacaktır. Yine bu sorunun cevabını sportif A.Ş toplantısında Erden Bey'e sorarsanız daha net bir bilgi alabilirsiniz." dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler