AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Dursun Özbek için flaş sözler: "O parayı kim kime bırakır?"

İlk Yayınlanma : 28 Haz 2019 - 14:38 / Son Güncelleme : 28 Haz 2019 - 17:38

Galatasaray Kulübü Eski İkinci Başkanı Semih Haznedaroğlu sarı-kırmızılıların gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Haznedaroğlu, kulüple icralık olan Eski Başkan Dursun Özbek ile ilgili de dikkat çeken sözler söyledi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Semih Haznedaroğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Semih Haznedaroğlu, TFF'nin yeni talimatnamesi için ne düşünüyor?

Çok daha önceden yapılması gereken bir düzenlemeydi. 4 büyük kulüp mali anlamda ciddi sıkıntı yaşıyor. Büyük borçlanmaları var. Borçları da ödeyemez duruma geldiler. Anadolu kulüplerinin de çok farklı olmadığını düşünüyorum. UEFA bu işe hassasiyet gösteriyor. Tüm Avrupa takımları için aynı hassasiyet gösteriliyor. Yöneticiler hırsa kapılıyor ve kısa vadeli başarılara ulaşmaya çalışıyorlar. Altyapı konusunu sadece konuşuyorlar. TFF’nin de kurallar getirmesi ve kulüplerden de buna uyulmasını beklemesi bence güzel bir gelişme.

Semih Haznedaroğlu: "Tüzükte düzenleme gerekiyor"

İbra konusu epey gündemde kaldı. İbra olmama meselesinin haklı ve haksız tarafları var. Bu yönetim ve başkan büyük bir güvenle seçildi. Bu ibrasızlık meselesi bir bıkkınlık yaratan kongrede, salonda çok az insan kalmışken gerçekleşti. Güvensizlik için öncelikle ciddi oy fark olması gerektiğini düşünüyorum. Tüzüğün bu maddesini düzenlemek lazım. Önümüzde ciddi meseleler var. O meselelerle uğraşmak yerine ibra konusuyla uğraşmak, bunun dert haline gelmesi Galatasaray için pozitif bir iş değildir. Bütçe, transfer konuları, gelirleri oluşturma, tasarruf problemleri konusuna eğilmek gerek. Bir sürü konu varken bu konunun konuşulması ve camianın meşgul edilmesi bizim lehimize değil.

"Mali tablonun çok parlak olduğunu zannetmiyorum"

Sezon yaklaşıyor. Yönetimin halletmesi gereken şeyler var. Mali tablonun çok parlak olduğunu zannetmiyorum. Şampiyonlar Ligi’nden gelecek gelirler var. Orada başarılı olursak da gelir gelecek. Galatasaray’a her zaman büyük paralar gelmiştir. Galatasaray’ın gelirleri şükredecek seviyededir. Önemli olan bu gelirleri düzgün kullanabilmek. Herkes parayı sarf ederken iyi düşünmeli.

"Yönetim, Galatasaray Adası'nı halledilmesi gereken bir iş olarak görmüyor"

Galatasaray Adası büyük bir üzüntü kaynağıdır. Çocukluğum, gençliğim Galatasaray Adası’nda geçmiştir. Birçok üyemizin hayatı orada geçmiştir. Birlik ve beraberliğin sağlandığı bir yerdir Ada. Şu anda viran bir halde. İçler acıtan bir noktada. Yönetim nasılsa bu iş yargıya havale edildiği için bunu bir iş olarak da görmüyor. Bence yönetimin en çok tenkit edilecek taraflarından biridir.

"Dursun Özbek'in başlayıp da bitirdiği hiçbir iş yok"

Otel konusunu Dursun Özbek başlattı. O da bitmedi. Dursun Özbek’in başlayıp da bitirdiği hiçbir bir iş yok. Otelin devreye girmesi lazımdı. Oteller dolu. Galatasaray’a getirecek bir noktada olması lazım. Gelir artırıcı hamleler gerekiyor kanaatindeyim.

Dursun Özbek'in Galatasaray ile icralık olması

Dursun Özbek’i yakından tanırım. Severim, dostumdur, arkadaşımdır. Galatasaray tarihinde hiç kimse Özbek kadar kasa kolaylığı sağlamamıştır. Büyük fedakarlıklar yaptı. Galatasaray mali açıdan sıkıcı bir durumdaydı. Kendisi iş başında kalsa parasını kurtaracaktı. Yönetime gelenler bu parayı ödememek istiyordu. Ciddi bir para verdi. Kim kime para bırakır? Çoluğunun çocuğunun parasını almasını istemesi haklı. Fakat; çok zor görüyorum. Galatasaray’ın kalan bir parası yok.

"İnşallah Diagne satılır"

Diagne’yi satacağız diye konuşuluyor. Diagne harika bir adam olsa bile gücün 10 milyon Euro’nun üzerinde parayı şak diye verecek kadar değil. Ödersen de sıkıntı yaşarsın. Kulüplerin başı belada. Mali anlamda bunu söylüyorum. İnşallah Diagne satılır. Galatasaray her alanda başarılı olsun isterim.