Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüpler Birliği'ne Çağrı Yaptı!

Akın Ungan
05.02.2023 - 22:12 | Son Güncellenme: 05.02.2023 - 22:23

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Trabzonspor maçından sonra açıklama yaptı. Özbek, tüm başkanlara seslenerek, Kulüpler Birliği Vakfı'nı işaret etti.

AJANSSPOR HABER

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Galatasaray ile Trabzonspor karşı karşıya geldi. Zorlu mücadeleyi ev sahibi ekip Galatasaray, 2-1 kazanmayı başardı. Maçın ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek açıklamarda bulundu.

Özbek başkanlara seslendi, adres Kulüpler Birliği

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Adana Demirspor-Fenerbahçe maçının ardından gündeme gelen hakem hataları ve ezeli rakiplerle girilen tartışma hakkında konuştu. Özbek, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile hakem hataları ve adalet terimi üzerinden girilen tartışmada Kulüpler Birliği Vakfı'nı adres olarak gösterdi.

"Ahmet Ağaloğlu da buradaydı, onları ağırladık"

Trabzonspor maçını değerlendiren Dursun Özbek, "Her iki takımın taraftarına da teşekkür ediyorum. Bu soğuk havada Trabzonlular da kalabalık geldi. Galatasaray taraftarı her zaman olduğu gibi kar, kış demeden desteklemeye geldi. Ahmet Ağaloğlu da buradaydı. Onları ağırladık" şeklinde konuştu.

"Örnek bir maç oldu"

Sözlerine devam eden Özbek, "Örnek bir maç oldu. Seyircisiyle, sahadaki oyunla, oyuncularla örnek olması gereken maçı izledik. Oyuncularım ve teknik ekibime teşekkür ediyorum. İlk saniyelerde yediğimiz gole rağmen geri dönmesini bildik" ifadelerini kullandı.

"Düşmanlık beslememize gerek yok"

Fenerbahçe ve Beşiktaş ile girilen tartışma üzerine açıklama yapan Galatasaray Başkanı, "Futbolu oynayan, gönül veren herkes bilmeli ki biz takımlar sadece yeşil sahada rakibiz. Hiçbir zaman düşmanlık beslememize gerek yok. Biz aynı vatanın çocuklarıyız. Aynı hedefe, Türk sporunu kalkındırmak için yürüyoruz" dedi.

"Birbirimizin düşmanı olamayız"

Özbek, "Bu konuda dostluğun, sportif aktivitenin ne olduğunu idrak ederek sözlerimizi buna göre yapmamızda fayda var. Biz aynı hamurdan yapıldık. Birbirimizin düşmanı olamayız" ifadelerini kullandı.

"Sorunun çözümü belli"

Dursun Özbek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bazı gelişmeler var. Biz de sitemizde görüşlerimizi açıkladık. En önemli husus, konuyu iyi analiz etmek lazım. Buna bağlı olarak bir sorun varsa, bunun nerede çözüleceğini iyi idrak etmek lazım. Son günlerdeki gelişmelere bakıldığında sanki daha da tırmanabilecekmiş gibi gözüken sorunun çözümü belli"

"Buradan çağrı yapıyorum, çözüm Kulüpler Birliği Vakfı"

Özbek, "Süper Lig'in sorunuysa, Kulüpler Birliği Vakfı diye bir vakıf var. Burada herkes görüşlerini açıklamada serbest. Hiç vakit kaybetmeden Kulüpler Birliği Vakfı toplanmalı, herkesin görüşleri alınması lazım. Herkes için adalet istiyorsak, bunun yaratılacağı yer Kulüpler Birliği Vakfı. Buradan çağrı yapıyorum, adalet arayışımız varsa bunun çözüm yapılacağı yer Kulüpler Birliği Vakfı. Orada herkes eşit, herkesin söz sahibi var" dedi.

"İvedilikle Kulüpler Birliği Vakfı bir araya gelmeli"

Dursun Özbek son olarak, "Birbirimizin düşmanı olamayız. Aynı hamurdan yapıldık, birbirimize düşman olabilir miyiz? Ancak rakip olabiliriz. Trabzonspor yönetimi geldi, oturduk sohbet ettik. Ne oldu? Gayet güzel bir maç oldu. Çok zor bir şey mi? İvedilikle Kulüpler Birliği Vakfı bir araya gelmeli. Herkesle beraber tartışalım ve çözümü tespit edelim" açıklamasını yaptı.

Senin için hazırladığımız haberler