Duygun Yarsuvat: Galatasaray'ı öğrenemedi

06.12.2018 - 16:32 | Son Güncellenme: 07.12.2018 - 20:09

Galatasaray'ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Radyospor'da yayınlanan Spor kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Duygun Yarsuvat'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

2000 jenerasyonu kuşkusuz umut veriyor. Gurur duyuyorum. Genç oyuncuları uyarmak isterim. Sosyal medyada çok güzel sözler söylenmiş. Acele etmesinler.

Ozan Kabak'a gelen transfer teklifi haberleri sevindirici. Biraz daha çalışması gerekiyor. Pişmesi gerekiyor. Mesela penaltı yaptırmaması gerekiyor. Fatih Terim, senelerin sol açığını sol bek oynatmıştı.

Kulüpler Birliği'nin açıklaması hakkında...

Galatasaray'ı durdurmak istediler. Galatasaray 1990'lı yıllarda da durdurulmak istenmişti. Kulüpler Birliği bir araya gelip karar aldılar. 

Bunların tesadüf olduğunu düşünmüyor...

Kararı da Şampiyonlar Ligi maçından 4 saat önce yayınadılar. Bunların tesadüf olduğunu düşünmüyor.

Galatasaray'ın Kulüpler Birliği'nde temsil edilmemesini bu konuya dikkat çekmesi açısından doğru buluyorum. Bu karar ilelebet olmamalı.

 

Bizim prensiplerimizde kara kuzu olmak yok. Şu anda ayrılıktan Galatasaray'ın menfaatinden yana değil. Aynı yapının içinde devam etmek gerekir.

 

Mustafa Cengiz kulübü sosyal medya ile beraber yönetiyor...

Bir spor kulübünün bu şekilde yönetilmesini doğru bulmuyorum. Sosyal medyaya göre kulübü yönetemezsin. Şu anda Mustafa Cengiz kulübü sosyal medya ile beraber yönetiyor.

 

Galatasaray'ı kuranlar Galatasaray Lisesi öğrencileridir. Galatasaray'ın başkanı ceza almamalı. Söylemlerini iyi ayarlamalıdır.

 

Mustafa Cengiz cezaya maruz kalmamalıdır...

Mustafa Cengiz'e verilen cezanın hakkaniyetini sorgulayamam ama bildiğim bir şey varsa o da ceza aldığıdır. Cezaya maruz kalmamalıdır. Bir adamı atarken 100 kere düşünmelidir.

Bu sadece Galatasaray için değil, diğer kulüpler içinde geçerlidir. Başkan ve yönetim kurulu Galatasaray'ı öğrenemedi.

 

Abdurrahim Albayrak'ı kim eleştiriyor bilmiyorum, ama eleştirebilirler...

Abdurrahim Albayrak'ı kim eleştiriyor bilmiyorum, ama eleştirebilirler. Bence haksızlık ediyorlar. Kişisel anlamda bir sorun yok ama yönetim kurulu olarak onları eleştiriyorum ben de.

 

Gerçek Galatasaray'ın içinde FETÖ'cü yoktur

Gerçek Galatasaray'ın içinde FETÖ'cü yoktur. FETÖ'cüler her yere sızmışlar ama. 

Devlet kademesinde bile hala var. Sporcuların arasında da çıktı ama sonunda yurt dışına kadar çıktı. 

Galatasaray tarihi herkese kapılarını açmaz. 

Senin için hazırladığımız haberler