Duygun Yarsuvat'a veda! Oğlu, babasını anlattı...

12.09.2021 - 15:19 | Son Güncellenme: 12.09.2021 - 16:34

Galatasaray haberleri... Galatasaray'ın vefat eden eski başkanı Duygun Yarsuvat için tören düzenlendi. Oğlu, Ömür Yarsuvat, duygusal bir konuşma yaptı.

AJANSSPOR-HABER 

Galatasaray'ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, 84 yaşında vefat etti. Sarı-kırmızılıların eski başkanı bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Duygun Yarsuvat için tören düzenlendi

Duygun Yarsuvat için bugün saat 14.00'te Afet Yolal Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Galatasaray Başkanı Burak Elmas'ın yanı sıra sarı-kırmızılı takımın eski antrenörlerinden Ümit Davala da katıldı.

Türkiye'nin önemli hukukçularından biriydi

Yarsuvat, 2014-2015 yıllarında başkanlık yapmıştı. Türkiye'nin önde gelen ceza hukuku profesörlerinden biri olan Duygun Yarsuvat, İstanbul'da rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Oğlundan duygusal konuşma 

Öte yandan Duygun Yarsuvat'ın oğlu Ömür Yarsuvat yaptığı açıklamada, "En eski dostumu şu anda uğurluyoruz. Onu benden daha eski tanıyanlarınız vardır. Bana hep, "Sen benim arkadaşımsın. Oğlum değil. Biz seninle birlikte büyüyoruz. Senin arkadaşların benim arkadaşlarım" diyordu. Kiminin hocasıydı, kimini yoldaşıydı, arkadaşaydı, avukatıydı, sırdaşıydı. Her şeyden önce bir Galatasaraylıydı. Galatasaraylılığını da anlatmaya gerek yok" ifadesini kullandı.

Burak Elmas katıldı, Aysal çelenk yolladı

Galatasaray'ın şu anki başkanı Burak Elmas, Duygun Yarsuvat son yolculuğuna uğurlanırken en ön saftaydı. Öte yandan eski başkanlardan Ünal Aysal çelenk yolladı.

Siyasilerden de katılanlar oldu 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,kulübün eski başkanlarından Dursun Özbek ve eski yöneticiler, Yarsuvat'ın ailesi ile Galatasaray ve hukuk camiasından çok sayıda kişi katıldı.

Yarsuvat'ın naaşı, cenaze namazının ardından toprağa verilmek için Yalova'ya götürüldü.

Abdurrahim Albayrak: "Galatasaray camiasına başsağlığı diliyorum"

Galatasaray eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, yaptığı açıklamada, "Duygun başkanıma Allah rahmet eylesin, alkışlarla uğurladık. Seçime iki gün kala beni aradı; 'Ben bir liste oluşturuyorum, seni yazıyorum ama bana hayır deme lüksün yok, şansın da yok. Hep beraber bu işi götüreceğiz' dediğinde biraz konuşamadım. 'Hayır, ben seni yazıyorum. Hiçbir şey düşünmeni kabul etmiyorum' dedi. İyi ki de kırmamışım, iyi ki de evet demişim. Beraber çalıştık. 4. yıldızı beraber taktık, çok büyük emeği vardır. Barış içerisinde, huzur içerisinde bir yönetim oluşturduk ve o sene üç tane kupa aldık. Emeği çoktur. Çok şey öğrendim ondan ve keşke bir dönem daha beraber çalışsaydık. Çok çok daha fazla şeyler öğrenme şansına sahip olacaktım ama ifade ediyorum ki hakikaten çalıştığım dönemde en huzurlu, en mutlu dönemlerimizden bir tanesiydi. Dört tane başkanımızla çalıştık. Hepsi ile şampiyon olduk ama Duygun başkanın bize göstermiş olduğu o hoşgörü, o güzellik, o güler yüz hiçbir zaman unutamayacağım. Yönetimde olanların da hiçbirinin unutacağını tahmin etmiyorum. Huzur içerisinde uyusun. Mekanı cennet olsun. Ailesine, oğluna, bütün torunlarına, akrabalarına hepsine bütün Galatasaray camiasına başsağlığı diliyorum. Allah sabırlar versin" dedi.

Metin Öztürk: "Mekanı cennet olsun"

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkan adaylarından Metin Öztürk ise "Duygun başkanımız hepimiz için çok özeldi ama benim için ayrı bir özelliği; benim Galatasaray İş İnsanları Derneği Başkanlığımla Duygun başkanımın başkanlığı aynı dönemdeydi. Birlikte çalışma onuruna sahip oldum. Başkanımız biliyorsunuz divan başkanlığımızı, cemiyetimizin başkanlığını yaptı. Üniversitemizin rektörlüğünü yaptı. Çok özel bir insandı. Çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun, nur içinde yatsın. O'nun bıraktığı yerden tüm Galatasaraylılar olarak inşallah Galatasaray'ımızı yönetimiyle, divan kuruluyla, üyeleriyle, taraftarıyla, takımıyla inşallah daha iyilere götüreceğiz. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.

Ümit Davala: "Galatasaray'ımızın başı sağ olsun"

Galatasaray eski yardımcı antrenörü Ümit Davala, "Galatasarayımızın başı sağ olsun. Duygun başkanımınız oğlu Emre kardeşimizi uzun yıllardır tanrım. Uzun dönem birlikte geçirdik O'nun da başı sağ olsun. Başkanımız çok büyük hizmetler verdi, kendisini çok iyi tanırım. Böyle günlerde bu tarz şeyler konuşmak zor oluyor ama hayatta bu da var, Allah'tan rahmet diliyorum" şeklinde konuştu.

Ali Yüce: "Türkiye'nin başı sağ olsun"

Sarı-kırmızılı eski yönetici Ali Yüce ise "Galatasaray ve Türkiye'nin büyük kaybıdır. Yeri kolay dolmayacak bir insan. Kendisi ile çalışma şansım olmuştu. Her zaman iyi hatırlıyıp unutmayacağım. Türkiye'nin başı sağ olsun" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler