Duygun Yarsuvat'tan sert sözler! "İstemediğimiz şeyleri yapmak..."

12.09.2018 - 15:39 | Son Güncellenme: 12.09.2018 - 18:39

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulunu, 22 Eylül'de, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 29 Eylül'de düzenlenmek üzere karar aldığı olağanüstü genel kurul toplantısını iptal etmeye çağırdı.

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulunu, 22 Eylül'de, çoğunluk sağlanamaması durumunda ise 29 Eylül'de düzenlenmek üzere karar aldığı olağanüstü genel kurul toplantısını iptal etmeye çağırdı.

 

"Yönetimin, kulübe ait gayrimenkullerin değerlendirilmesi başta olmak üzere..."

Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen eylül ayı divan kurulu toplantısının güncel konular bölümünde söz alan Yarsuvat, yönetimin, kulübe ait gayrimenkullerin değerlendirilmesi başta olmak üzere genel kuruldan bir takım yetki talibinde bulunacağı olağanüstü kongrenin sarı-kırmızılı camiada bölünmelere neden olacağını ifade etti.

 

"Gayrimenkullerimizin değerlendirilmesi tabii ki söz konusudur ama..."

Duygun Yarsuvat, Galatasaray Kulübünün önemli gayrimenkullere sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Gayrimenkullerimizin değerlendirilmesi tabii ki söz konusudur ama bunların hiçbirini elden çıkaramayız. Burada satmak sözcüğü kullanılmıyor ama farklı ifadeler var. Bunları sermaye olarak bir şirkete koyarsanız bu gayrimenkul artık sizin değildir. Galatasaray'ın hiçbir gayrimenkulünü satmak için böyle dolaylı bir yolu denememek lazım. Bu, Galatasaray'ın aklıyla alay etmek anlamına gelir. Bu, bizi rencide edici bir tekliftir."

"Önce plan ve projesinin bildirilmesi gerekir"

Dolayısıyla gayrimenkullerle ilgili bu olağanüstü genel kurul maddelerinin hepsinin reddedilmesi lazım. Ayrıca değerlendirilmek istenen gayrimenkulün önce plan ve projesinin bildirilmesi gerekir. Sonra genel kuruldan onay istemek icab eder."

 

"Yönetim kurulu, lütfen bu toplantıyı iptal edin"

Yönetim kuruluna seslenen Yarsuvat, "Yönetim kurulu, lütfen bu toplantıyı iptal edin. Galatasaray'ın daha fazla yara almasına müsade etmeyin. Galatasaray'da bölünme olabilir buna müsade etmeyin. Biz artık yeni bir seçim yapmak istemiyoruz. Sizlerle yola devam etmek istiyoruz ama mecbur bırakırsanız istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz." ifadelerini kullandı.

Toplantında söz alan birçok divan kurulu üyesi de olağanüstü kongrenin iptal edilmesi talebinde bulundu.

Buraya çıkma nedenim, sürekli olarak 'Duygun başkan imza attı"

Buraya çıkma nedenim, sürekli olarak 'Duygun başkan imza attı, Duygun başkan döneminde oldu' tarzı cümlelerden dolayıydı. Bu yüzden buraya çıkıp konuşmak istedim. Hiçbir gayrimenkul üzerinde tasarrufta bulunmadım. Mecidiyeköy arazisi üzerinde anlaşma yapılmıştı, onu otele çevirmek için izin aldım. Bunun dışında benim bir şeyim yok. Kanun böyle emrediyor deniliyor. Hep aynı bahane, öyle bir şey yok. Bana kanun maddesini göstersinler. Aldığımız arazinin üzerinde ahır varmış, gecekondu varmış diyorlar. Olsun, yıktıracaksınız ve yapacaksınız.

Senin için hazırladığımız haberler