AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ebrar Karakurt İtalya Kupasını Kaçırdı ama Performansı ile Göz Doldurdu

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 06 Oca 2022 - 23:44 / Son Güncelleme : 06 Oca 2022 - 23:50

Geçtiğimiz aylarda İtalyan takım Igor Gorgonzola Novara’ya transfer olan Ebrar Karakurt, İtalya Kupası’nda 2. oldu fakat performansı ile göz doldurdu.

Mayıs 2021'de İtalya Kadınlar Voleybol Ligi takımlarından Igor Gorgonzola Novara'ya transfer olan milli voleybolcu Ebrar Karakurt İtalya Kupası’nda 2. oldu ve performansı ile takdir topladı.

İtalya Kupası Imoco’nun

İtalya Kupası finalinde Imoco Volley Conegliano ile karşılaşan Igor Gorgonzola Novara maçı 3-2 kaybetti ve 2. oldu.

Avantajı koruyamadılar

Maçın ilk iki setini de kazanan Igor Gorgonzola Novara elindeki avantajı koruyamadı. Igor ilk iki seti de 19-25 kazandı ve kupa için önemli bir avantaj kazandı. Fakat sonraki setlerde Imoco’nun baskısına yenik düşen Igor, sonraki 3 seti de kaybetti.

Imoco Volley müthiş döndü

İlk iki seti de kaybederek baskı altına giren Imoco Volley 3. sette müthiş bir geri dönüş yaptı. Üçüncü seti 25-21 ve dördüncü seti ise 25-22 kazanan Imoco başarılı performansı ile kupayı son sete bıraktı. Son sette temposunu iyice arttıran şampiyon ekip 15-13 skorla son seti de alarak kupayı kazandı.

Ebrar Karakurt performansı ile dikkat çekti

Kupa maçında önemli bir avantaj elde eden fakat Imoco’nun temposuna karşı koyamayan Igor’da Ebrar Karakurt performansı ile adeta parıldadı. İtalya Kupası maçında 23 sayı ile takımına önemli bir katkı sağlayan Karakurt taraftarın takdirini topladı.

İtalyan spikerden Karakurt’a övgü

İtalya Kupası maçında etkileyici bir performans sergileyerek takımının en skoreri olan Ebrar Karakurt İtalyan spikerlerin de dikkatini çekti. Karakurt’un performansından etkilenen İtalyan spiker bu konuda ‘’Ebrar daha 21 yaşında ama hali hazırda dünyanın en iyi pasör çaprazlarından biri.’’ dedi.

Paola Egonu birinciliği kaptırmadı

Maçtaki performansı ile dikkat çeken tek isim Ebrar Karakurt değildi. Imoco Volley’in oyuncusu Paola Egonu, 26 sayı ile maçın en skorer ismi oldu ve sayı birinciliğini kaptırmadı.