Eddie Newton'ın ayrılık şaşkınlığı!

Süper Lig'de başarılı bir grafik ortaya koyan Trabzonspor'da Daniel Sturridge ile Obi Mikel ayrılmıştı. İki isimle birlikte çalışan antrenör Eddie Newton, bu ayrılık kararını nasıl karşıladı?
26 Mart 2020 11:32- Son Güncelleme - 26 Mart 2020 11:34
Google news abonelik
Eddie Newton'ın ayrılık şaşkınlığı!

Trabzonspor’da yakın zamanda bazı ayrılıklar yaşandı. Teknik heyete sonradan katılan Eddie Newton bu konuda bir üzüntü yaşıyor. Daniel Sturridge ve Obi Mikel ayrılınca Newton nasıl bir tepki gösterdi? Cevabı haberde…

Newton, ayrılıklar sebebiyle şaşkın

Skorer’de yer alan habere göre; sezonun ikinci yarısında İngiltere’den Chelsea’den gelen yardımcı antrenör Newton, hem eski çalışma arkadaşları hem de yakından tanıdığı Daniel Sturridge’yle ve Obi Mikel’in ani vedasıyla şaşkınlık yaşadı.

Chelsea’de iki isimle çalıştı

Newton’ın bordo-mavili teknik heyete katılmasında Sturridge ve Mikel’in etkisi büyüktü. Sturridge ve Mikel’le Chelsea’de de çalışan İngiliz antrenörün iki yıldızın daha rahat hissetmesi için önemli olduğu düşünüldü.

Trabzospor teknik heyetiyle uyum içinde

Kısa sürede de Hüseyin Çimşir ve ekibine uyum sağlayan 48 yaşındaki çalıştırıcı, takımla da iyi anlaşmaya başladı. Ancak önce mart ayı başında Sturridge ile yolların ayrılması ardından koronavirüs gündemi içerisinde Mikel’in gitmesi Newton’ı epeyce üzdü.

Hüseyin Çimşir’den Newton’a destek

İki hızlı vedayla ufak bir bocalama yaşayan tecrübeli çalıştırıcıya en büyük destek teknik direktör Hüseyin Çimşir’den geldi. Genç teknik adam, yardımcı antrenörü Newton’a her zaman ihtiyaç duyduklarını, deneyimlerinin kendileri için çok önemli olduğunu ve şampiyonluk yolunda beraber ilerlemek istediklerini aktardı.