Hami Mandıralı'dan Abdülkadir Ömür'e olay sözler: "Oğlum sen kimsin?"

Özgür Koç
16.02.2024 - 13:42 | Son Güncellenme: 16.02.2024 - 13:58

Trabzonspor'un efsane futbolcularından Hami Mandıralı, ara transfer döneminde Hull City'e imza atan Abdülkadir Ömür'e sert sözlerle yüklendi. İşte detaylar...

Hami Mandıralı'dan Abdülkadir Ömür'e olay sözler: "Oğlum sen kimsin?"

AJANSSPOR - HABER

Trabzonspor'un ve Türk futbolunun efsane isimlerinden Hami Mandıralı, kadro dışı bırakılmasının ardından ara transfer döneminde Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu İngiltere Campionship ekibi Hull City'ye transfer olan Abdülkadir Ömür hakkında sert ifadeler kullandı.

"Bu gücü nerden alıyorsun. Minibüsle geldiğin tesislere..."

Karadeniz Gazetesi'nin youtube kanalına konuşan Mandıralı, Abdülkadir Ömür'ün Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan'a "Ben o takıma da gitmem bir daha da bu formayı giymem" dediği şeklinde duyum aldığını belirterek, "Giymem dediği forma bordo mavi Trabzonspor forması. Bu gücü nereden buluyorlar ben anlamıyorum. Trabzonspor gibi bir takımda oynayan, Trabzonspor forması giyen Trabzon'un öz çocukları bunu nasıl söyleyebiliyor. Ben söyleyemedim, benim arkadaşlarım söyleyemedi. Nerden buluyorlar bu gücü de bu lafları söylebiliyorlar. Ben hayretler içerisinde kaldım ve çok üzüldüm. Geldiğin yeri unutmayacaksın. Minibüsle geldiğin tesislere şimdi en lüks otomobille geliyorsun. Sokakta yürürken bulduğun parayla bunu almadın. Trabzonspor'da oynadığın için bu parayı ve arabayı aldın. Bu yüzden en güzel evde oturuyorsun, en güzel kıyafetleri giyiyorsun. Bunu unutmayacaksın. Bunu unutan insanı sen de unutacaksın." ifadelerini kullandı.

"Oğlum sen kimsin?"

Trabzonspor formasını giyebilmek için çok acılar çektiğini belirten Hami Mandıralı, "Ben bu takım için, bu forma için 11 defa narkoz yedim, ameliyat oldum. O kadar kolay değil. Ben o formayı giymek için bedeller ödedim. Trabzonspor bana bir kimlik verdiği için bana yaşama sevinci, huzur verdiği için ben o formaya aşığım. Ben o kimlikle yaşıyorum. Trabzonsporlu Hami olarak yaşıyorum, saygı görüyorum. Niye, o anlı şanlı formaya hizmet ettiğim için. Aslolan her zaman Trabzonspor'dur. Bunu genç kardeşlerimiz unutmamalı. Vazgeçilmeyecek oyuncu yoktur. Ben 300 küsür gol attım, çok küfür ve hakaret yedim. Ama ben asla taraftarıma, camiama sırt çevirmedim. Savaştım, mücadele ettim. Sana bir maç bağırmışlar diye 'Ben bu formayı bir daha giymem' diyorsun. Oğlum sen kimsin? Geldiğin yerin unutma. Nankörlük yapmayın. Trabzonspor çok büyük bir marka bunu unutmayın. " 

Umut Bozok ile birlikte kadro dışı bırakıldı

Abdülkadir Ömür, 19 Ocak'ta Umut Bozok ile birlikte kardo dışı bırakılmıştı. Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklamada, yönetim kurulunun Abdülkadir Ömür ve Umut Bozok'un bundan sonraki süreçte A takımdan ayrı idman yapmaları yönünde karar aldığı belirtildi. Açıklamada, "Ayrıca iki oyuncuyla ilgili kulübümüzün disiplin yönetmeliği kapsamında inceleme başlatılmıştır." ifadesine yer verildi.

Hull City'e transfer oldu

Kadro dışı bırakıldıktan sonra bordo mavili takımdan ayrılmak için harekete geçen 24 yaşındaki milli futbolcu, Acun Ilıcalı'nın sabihi olduğu, Ozan Tufan'ın da formasını giydiği Hull City'e transfer oldu.

2,5 milyon euro + sonraki satıştan yüzde 50 pay

Trabzonspor'dan Abdülkadir Ömür'ün transfer maliyeti hakkında yapılan KAP bildiriminde şu ifadeler kullanıldı:

"Profesyonel futbolcumuz Abdülkadir Ömür'ün, Hull City'ye kesin transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre; Hull City, Kulübümüze, sözleşme fesih bedeli olarak 2.500.000.-EUR ödeme yapacaktır. Anlaşma kapsamında; Hull City'nin, oyuncu ile sözleşmesi devam ettiği süre boyunca İngiltere Premier Lige çıkması halinde, Kulübümüze, 2.500.000.-EUR daha ödeme yapacaktır. Ayrıca, Kulübümüze, oyuncunun bir başka kulübe kiralanması ve/veya kesin transferinin gerçekleşmesi halinde elde edilecek transfer bedelinin, işbu anlaşma dolayısıyla Kulübümüze ödenen/ödenecek bedeller düşüldükten sonra kalan kısmının %50'si ödenecektir. Yine anlaşma uyarınca, oyuncunun Türkiye'ye transferi durumu söz konusu olması halinde öncelik hakkı Kulübümüze ait olacaktır."

Trabzonspor formasını 211 kez giydi

Futbola Trabzonspor altyapısında başlayan ve bordo-mavili takımdan başka bir kulüpte forma giymeyen Abdülkadir Ömür, Karadeniz ekibinde oynadığı 211 karşılaşmada 25 gol ve 36 asistlik performans sergiledi.

Şampiyonluk yaşadı

Karadeniz ekibinde çocukluk hayalini gerçekleştiren ve 2021-22 sezonunda şampiyonluk kupasını kaldıran milli futbolcu 1 kez Türkiye Kupası ve 2 kez de Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu sevinci yaşadı.

Sakatlıklar nedeniyle 127 maç kaçırdı

İlk kez Trabzonspor formasıyla 2016-2017 sezonunda sakatlık yaşayan Abdülkadir Ömür, Trabzosnpor formasıyla tam 29 kez sakatlığından dolayı bordo mavili formasından uzak kaldı. Trabzonspor kariyerine 2016-2017 sezonunda başlayan 24 yaşındaki on numara, profesyonel futbol kariyerinde çıktığı her sezonda birden fazla kez sakatlık yaşadı.

Kariyeri boyunca pek çok sakatlıkla boğuşan Abdülkadir Ömür, profesyonel kariyerinde 211 maçta forma giydi. Türk futbolcu, sakatlıklarla dolu kariyerinde ise tam 127 kez yeşil zeminden uzak kaldı. En ciddi sakatlığını 2019-2020 sezonunda 29 Ağustos 2019 tarihinde geçiren Abdülkadir Ömür, menisküs yırtığı nedeniyle 178 gün sahalardan uzak kaldı ve 39 maç kaçırdı. Bir sonraki sezon, 19 Ocak 2021 tarihinde ayak bileğinin çatlaması sonucu 66 gün sahalardan uzak kalan milli futbolcu, 14 maç kaçırdı. 

Manchester City'den 23 milyon Euroluk teklif geldi

24 yaşındaki başarılı futbolcu, dönemin Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamasına göre Manchester City'den 23 milyon Euro'luk bonservis teklifi aldı. Ahmet Ağaoğlu o teklif hakkında, "Abdülkadir Ömür için Manchester City 23 milyon verdiğinde satmadım, hata yaptım." açıklamasında bulundu. Milli futbolcu, Monaco'dan ise 16+3 milyon euro şeklinde toplamda 19 milyon Euro'luk paket teklif aldı. Bu teklifler o dönem Trabzonspor tarafından kabul edilmedi.

Senin için hazırladığımız haberler