AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Efsane geri dönüyor… Obra hangi takımı çalıştıracak?

İlk Yayınlanma : 11 Haz 2021 - 00:26 / Son Güncelleme : 11 Haz 2021 - 01:04

Fenerbahçe Beko ile unutulmaz izler bırakan Zeljko Obradovic, Haziran ayı sonunda bir takımla anlaşarak antrenörlüğe geri döneceğini açıkladı. İşte detaylar…

Efsane geri dönüyor… Obra hangi takımı çalıştıracak?

AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe Beko taraftarlarının unutamadığı Zeljko Obradovic’ten heyecanlandıran açıklama. Sarı-lacivertlilerden ayrıldığından beri takım çalıştırmayan Sırp antrenör yeniden sahalara dönecek.

Bu ay sonunda takımı belli olacak

Bir Sırp televizyonuna konuşan Obradovic, geleceğine haziran ayı sonunda karar vereceğini söyledi. Teklifler aldığını anlatan efsane çalıştırıcı, “Ailem ve her zaman değer verdiğim bazı kişilerle görüşerek nerede çalışmaya devam edeceğime karar vereceğim” dedi. 

'20 gün içinde ne olacağını göreceksiniz'

61 yaşındaki basketbol adamı şöyle devam etti: “İnsanlar her zaman konuşur ama bugüne kadar ben bu işler için uğraşmadım. Anlaşmalarımı yürüten bir temsilcim var. Bana ilgilenen kulüp hakkında bilgi getiriyor. Ben de değer verdiğim kimselerle oturup ne yapacağımı konuşuyorum. 20 gün içinde ne olacağını göreceksiniz.”      

Obra'dan Partizan'a mavi boncuk

Sırp televizyonunun ülkesindeki kulübü olan “Partizan’a dönebilir misiniz? Sorusunu da yanıtlayan Obradovic bu ihtimali dışlamadı. Obra, “Partizan sevdiğim, bu işe başladığım ve en güzel yıllarımı geçirdiğim kulüp. Orada çok arkadaşım var” yorumunu yaptı.

Fenerbahçe Beko şimdilik devrede yok

Zeljko Obradovic’in bu açıklamaları sezonu hayal kırıklığı ile tamamlayan Fenerbahçe Beko taraftarlarını da heyecanlandırdı. Ancak Sırp çalıştırıcının adının geçtiği takımlar arasında ne yazık ki sarı-lacivertliler yok. 

Obradovic için CSKA ve Real Madrid iddiaları

Dış basında CSKA Moskova’nın Itoudis yerine Obradovic’i düşündüğü belirtilirken, Pablo Laso ile yollarını ayırması durumunda Real Madrid’in ilk alternatifinin de Obra olacağı konuşuluyor. 

Obradovic'in Fenerbahçe'ye kazandırdığı kupalar 

Zeljko Obradovic, 2013 ile 2020 yılları arasında başantrenörü olduğu Fenerbahçe Beko'ya 4 Türkiye Ligi, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 Türkiye Kupası'nın yanı sıra bir de 2017'de EuroLeague şampiyonluğu kazandırmıştı.