Efsaneler yardım maçı için bir araya geliyor! Figo ve Ronaldinho...

17.04.2018 - 18:14 | Son Güncellenme: 17.04.2018 - 18:14

Efsaneler yardım maçı için bir araya geliyor! Figo ve Ronaldinho...

Birleşmiş Milletler (BM) ile UEFA tarafından düzenlenecek ve geliri ihtiyaç sahibi çocuklar için harcanacak "Dayanışma Maçı" kadrosu belli oldu.

UEFA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre BM'nin 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için farkındalık oluşturulacak maçın geliri, engelli çocuklara yardım amaçlı kullanılacak.

Maçın bilet fiyatları ise 10 ile 22 İsviçre Frangı arasında olacak

İsviçre'nin Cenevre kentiyle aynı adı taşıyan 30 bin kişi kapasiteli statta 21 Nisan'da oynanacak maçı, eski İtalyan hakem Pierluigi Collina yönetecek. Eski futbolcular Luis Figo ve Ronaldinho iki takımın kaptanlığını, Carlo Ancelotti ve Didier Deschamps da teknik direktörlüğünü yapacak.

Maçın bilet fiyatları ise 10 ile 22 İsviçre Frangı arasında olacak

Didier Deschamps'ın takımı

Didier Deschamps'ın takımında kaptan Figo ile Dida, Vitor Baia, Michel Salgado, Frank de Boer, Rio Ferdinand, Cristian Chivu, Dejan Stankovic, Robert Pires, Jari Litmanen, Christian Karembeu, Andrea Pirlo, Raul, Robbie Keane, Kelly Smith ve Nuno Gomes oynayacak.

Carlo Ancelotti'nin takımı

Carlo Ancelotti'nin takımında ise kaptan Ronaldinho'nun yanı sıra David James, Antonis Nikopolidis, Juliano Belletti, Cafu, Edmilson, Casey Stoney, Eric Abidal, Michael Essien, Youri Djorkaeff, Gaizka Mendieta, Ronald de Boer, Henrik Larsson, Alexander Frei, Patrick Kluivert ve Celia Sasic yer alacak.

Collina yönetecek

Cenevre Stadı'nda oynanacak maçı eski İtalyan hakem Pierluigi Collina yönetecek

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler