AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ekmek fiyatları ne kadar oldu? 4 TL mi olacak?

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 23 Kas 2021 - 21:58 / Son Güncelleme : 23 Kas 2021 - 22:01

Son zamanlarda gelen zam sonrası ekmek fiyatları merak konusu olmaya başlandı. Pide ne kadar, ekmek ne kadar ve kaç tl oldu 4 tl mi oldu gibi aramalar sürüyor. İşte güncel ekmek fiyatları...

Son zamanlarda zamların gelmesi ve vatandaşların ekmek fiyatlarının ne kadar olacağını henüz bilmemesi sonucu araştırmalar sürüyor. Ekmek fiyatları artacak mı ve kaç tl olacak gibi aramaların yanı sıra ekmek 4 tl mi oluyor gibi aramalarda sürüyor. İşte güncel olarak ekmek fiyatları ve gelecek zamlar hakkında bilgiler...

EKMEK 4 TL Mİ OLDU?

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, "Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Evet, ekmeğin temel girdilerinde, hissedilir bir yükseliş söz konusudur. Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğal gaz ve su fiyatları her gün değişmektedir. Ancak bu demek değildir ki; vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır" dedi.

İstişarelerle çözümden yana olduklarını ve bu konuda da kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Balcı, "Yaşanmakta olan bu hassas durumdan vazife çıkarmak isteyenlere karşı 'dur' dememiz gerekiyor. Vatandaşımızı umutsuzluğa gark etmeyin lütfen. Dün olduğu gibi bugün de gelen fiyat artışları makul seviyelerde değerlendirilerek, güncellenecektir. Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Bu vesileyle, federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum" dedi.