"Ekonomiyi batırmış adam bana paradan bahsediyor. Ben hırsız mıyım?"

A Milli takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, aldığı maaşın konu edilmesini ahlaksızca bulduğunu söyleyerek Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'u ismini vermeden sert şekilde eleştirdi. Güneş, yine isim vermeden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e de göndermede bulunarak "Ben bir şey çalmadım ki! Bir başkasına çalışmadığı dönemde 'Para hakkıdır, anlaşması var' diyorsun. Ben çalışıyorum" ifadesini kullandı.
23 Kasım 2020 16:21- Son Güncelleme - 24 Kasım 2020 11:13
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Medyanın spor müdürleriyle internet üzerinden bir sohbet toplantısı yapan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, maaşının tartışma konusu yapılmasına sert tepki gösterdi.

Takımın aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle her türlü eleştiriye açık olduğunu belirten Güneş, buna karşın aldığı maaşın konu edilmesini, Euro cinsinden para aldığının yazılıp çizilmesinin ahlaksızca olduğunu söyledi.

'Bunun futbolla ne alakası var'

Medyada çıkan yalan haberlerden rahatsızlık duyduğunu belirten Güneş, "Birine diyorsunuz ki "100 milyon çaldınız". O insan da dürist bir insan, hiç alakası yok. Ondan şunu bekliyorsunuz '100 milyon çalmıyorum'. O zaman az mı çalıyorsun?...  Bunu mu konuşacağız ya! Bunun futbolla ne alakası var, bana söyler misiniz?  Arkadaş ortalığı toz dumana katacak, hiçbir yerde olmayacak, takımla fikirlerini söylemeyecek. Sadece karalama kampanyası yapacak... Yok maaşı şuymuş buymuş... Yalan haber yazıyorsun. Çok çirkin ifadelerle bu sporu konuşamayız" dedi.

'Eleştiriye bir şey demiyorum'

Aldığı maaşın belli olduğunu kaydeden Güneş, "Ben geleli 1.5 sene oldu. Bilmiyorsa Federasyon Başkanı orada. Siz düzgün bir adama düzgün olmadığını söylüyorsunuz, o da kendini ispatlamaya çalışacak. Bu çok ayıp. Ben de yaparım herkese o zaman. Ne aldığını ne iş yaptığını açıklasın o zaman. İnsanları suçlarken terazinin bir tarafına kendini koy. Ben ne yapıyorum, nasıl biriyim? Onu da suçla, doğruysa, yanyanayız. Eleştiriye bir şey demiyorum. O oynadı, bu oynadı... Takım başarısızdı, bunlar eleştirilebilir. Eleştireceksin. Saygı duyuyorum. Ama yalan haberi nasıl savunacağım?" dedi.

İsim vermeden Yiğit Bulut ve Fatih Terim eleştirisi

İsim vermeden Yiğit Bulut ve Fatih Terim eleştirisi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'u da ismini vermeden eleştiren Güneş, şunları söyledi: "Adam tweet atıyor. Aynı haber dağıtmışlar gidiyor! Türk ekonomisinin başında görünen adam yerine kendini koyan adam konuşuyor. Ekonomiyi batırmış adam, bana paradan bahsediyor, ay yıldızdan bahsediyor, vatandan milletten bahsediyor, vergiden bahseyidiyor, Atatürk'ten bahsediyor. Ayıp denen bir şey var. Böyle algı mı olur ya? Milli takıma yapılan en büyük haksızlık. 2002'de de aynı şey yapıldı. Ben bir şey çalmadım ki! Bir başkasına çalışmadığı dönemde 'Para hakkıdır, anlaşması var' diyorsun ben çalışıyorum, aldığım paranın dışında bir parayla; ya Euro ile kimse para almıyor ki Türkiye'de! Kim alıyor bana söyler misiniz? Ayıp ayıp, çok ayıp. Bu konuşulmaz bile. Ben bunu savunmak durumundaysam, o zaman size üzülüyorum.

'Pas pas yapamazsın beni'

Milli takım antrenörüyüm, tepedeyim ya! Pas pas yapamazsın sen beni! Ha ben kişisel cevap veririm sana. Senin de ülkeye verdiğin zararı biliyorum. Ama benim görevim seni suçlamak değil. Ekonomideki hatalarını ben sana söyleyemem. Sen kendin söyle. Sen itiraf et. Sen demogoji yapıyorsun, nasılsa mağlup oldu, tam da zamanı ben de bir gündem olayım... Ya bu nedir ya? Şu doğrudur: Biz kaybettik. Sorumlusu sensin. Şurada hata yaptın. Ben bunları alıp da düzeltemiyorsam Ondan sonra istikarsızlık mistikarsızlık.. E tabii istikrarsız olur. Senin düşünce istikrarsızlığın var zaten. Düşüncen yok. Kötü niyetin var. Ortalığı toz dumana katıyorsun, oradan geçiniyorsun.

'Bizim terbiyemiz susmamızı gerektiriyor ama o kadar da değil'

O kadar da ahlak değerlerlerini sıfırlamıyorum. O kadar da biz bu işi biliyoruz. Bizim  terbiyemiz susmayı gerektiriyor ama bu kadar da değil. Ben hırsız mıyım yani? Vergimi veriyorum. Yardımımı da yapıyorum. Söylenmez ama yapacaksın tabii. Hiçbir şey çalmadım. Ama sen yapmış olabilirsin! Onu benim üzerimden kapatmaya çalışman doğru değil. Kimin ne aldığı ne verdiği belli. Devletin üst kademesindesin ya. Çok çirkin ifade değil mi, siz rahatsız olmuyor musunuz? Size deseler rahatsız olmaz mısınız?"

Yiğit Bulut ne demişti?

Yiğit Bulut ne demişti?

Bulut, Milli Takım’ın küme düşmesinin ardından sosyal medya hesabından “Milyonluk transferler, yaşanan şımarık hayatlar... Vergisi kaçırılan transfer paralar...  Vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler... Futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri. Ve Ortada Milli Takım diye dolaşan mahalle takımı. Büyük Türk millettinin şanlı bayrağını taşıdığınız o üniforma hiçbirinize yakışmıyor. Çıkarın o üniformayı!! Futbol Federasyonu bu ülkeye, bu bayrağa. büyük Türk milletine yakışmıyor" şeklinde yorum yaptı. 

Fatih Terim çalışmadığı dönemin parası için dava açmıştı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim,  A Milli takım sözleşmesi feshedildikten sonra daha sonra alacağı ücretin ödenmesi için TFF'ye tazminat davası açmıştı. 'Haksız fesih' davasında mahkeme 9 milyon 324 bin TL’nin Terim'e ödenmesine karar vermişti. Yargıtay'a taşınan davada Terim, 5.2 milyon TL tazminat almaya hak kazanmıştı. Terim, bu parayı  Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlamıştı.

Yiğit Bulut'un sosyal medya paylaşımları

Yiğit Bulut'un sosyal medya paylaşımları

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.