Ekpe Udoh: 'İstanbul'a geleceğim'

12 Aralık 2018 21:34- Son Güncelleme - 12 Aralık 2018 18:35
Google news abonelik
Ekpe Udoh: 'İstanbul'a geleceğim'

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın eski yıldızı Ekpe Udoh, sarı lacivertlilerin bu sezonda iyi bir takıma sahip olduklarını belirterek, savaşmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Kariyerine NBA takımlarından Utah Jazz'da devam eden, Fenerbahçe formasıyla lig ve THY Avrupa Ligi şampiyonluğu yaşan 31 yaşındaki basketbolcu TRTSpor'da yer alan röportajında Barbaros Tapan'ın sorularını yanıtladı.

- Obradovic ile çalıştın. Avrupa'nın en iyi antrenörlerinden birisi. Kendisinin antrenörlük anlayışıyla alakalı neler söylemek istersin?
 
"Oyun anlayışıyla, verdiği taktiklerle kesinlikle harika bir antrenör. Tüm yönleriyle harika bir antrenör. Ondan çok şey öğrendim. Onun başıkış açısıyla oyunu okuyabilmeyi öğrendim. Obradovic ile Fenerbahçe'de oynadığım iki sezonun ardından sanırım şu anda antrenörlük yapabilecek kapasiteye ulaştım bile deyebilirim O en iyilerden bir tanesi."
 
- En iyi arkadaşlarından biri olan Hidayet Türkoğlu ile Los Angeles'ta hep beraberdiniz ve Clippers forması altında da beraber oynadınız. Arkadaşlığınız nasıl gidiyor, hala konuşuyor musunuz?
 
"Tahminen her ay bir kere konuşuyoruz. Sohbet ederiz, birbirimizin ailelerine selam yollarız. Şu anda da zor bir görev üstlendi. Vakit buldukça mutlaka konuşuruz." 
 
- İstanbul'da geçirdiğin zaman içerisinde favori mekanların nelerdi? En çok neleri özledin?
 
"Tabi ki yemeklerini. Yemeklerine çok düşkündüm İstanbul'dayken. Bogaz kenarındaki restorantlar, Bebek'te kahvaltı yaptığım mekan ve Fenerbahçe Stadı yakınlarındaki bir restaurant favori mekanlarımdı. Yemekler ve Türk halkı da bambaşkaydı. Tabii ki Fenerbahçe'nin taraftarı da harikaydı, onları da özlüyorum."
 
- Türk taraftarlar seni Savunma Bakanı olarak isimlendirmişti. Bilgisayar oyunlarındaki rumuzlarını da Ekpe yapan çok sayıda taraftar var. Bunu biliyor muydun?
 
"Benim de bilgisayar oyunlarına düşkünlüğüm var. Genç oyuncular maçları çok dikkatle izleyerem savunmadaki prensipleri hızla öğreniyorlar. takım arkadaşına yardıma gideceğin taraftar, topun sahadaki yerine göre değişen savunma yerleşimine kadar herşeyi çok çabuk öğreniyorlar. Böylece de savunmanın her kademesini özümseyebiliyorlar. Bunları yabalimek de tabii ki çok fazya çalışmayı gerektiriyor. Adanmanız gerekir. Fakat sonuçları da kesinlikle çok tatminkar. Benim için özellikle blok yaptığımda seyircilerin tezahüratlarını duymak gerçekten harika bir duygu." (Skorer)