AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ekrem İmamoğlu'ndan Türkiye GP paylaşımı geldi

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 10 Eki 2021 - 23:23 / Son Güncelleme : 10 Eki 2021 - 23:37

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 Türkiye Grand Prix’sini ailesiyle birlikte yerinde takip etti ve yarışı kazanan Valtteri Bottas'ı tebrik etti.

AJANSSPOR - HABER

Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun 16. etabı Türkiye Grand Prix'siyle tamamlandı. Tuzla'da bulunan İstanbul Park Pisti'nde ıslak zeminde yapılan ve nefesleri kesen 58 turlu dev yarışta damalı bayrağı ilk geçen, Mercedes pilotu Valtteri Bottas oldu. Heyecan dolu yarışı ailesiyle birlikte yerinde takip eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından paylaşımında bulundu.

İmamoğlu "İstanbul, Formula 1’in Türkiye GP’sinde büyük bir heyecana ev sahipliği yaptı, ben de bugün ailemle birlikte bu heyecana ortak oldum. Yarışı kazanan Valtteri Bottas'ı kutluyorum, organizasyona emek veren tüm kurumlara teşekkürler." ifadelerini kullandı.

Formula 1, ülkeye de paha biçilemez bir tanıtım fırsatı sunuyor

Formula 1 organizasyonun, yarışları izlemek için gelen seyircilerin yaptıkları harcamalardan daha büyük katkısı ise ülkenin tanıtımına yönelik oluyor. 10 takım, 20 sürücüyle 21 ülkede gerçekleştirilen Formula 1'in her bir yarışını 150’yi aşkın ülkeden 2 milyara yakın insan izliyor. İşin bu tarafından bakıldığında ise yarışların düzenlediği ülkeye de paha biçilemez bir tanıtım fırsatı sunuyor. Yapılan tahminlere göre ülkenin tanıtımına 500 milyon dolar değerinde katkı yapması bekleniyor.

Peki Türkiye Grand Prix'sinde neler yaşandı?

2021 Formula 1 Türkiye GP’deki yağmurlu hava, pilotlara ve takımlara oldukça zorlu anlat yaşattı. Spin ve yakın rekabetin sık sık yaşandığı Formula 1 Türkiye GP’nin kazananı Valtteri Bottas oldu. Ayrıca Red Bull pilotları Max Verstappen ikinci sırada yer alırken Sergio Perez üçüncü sıraya yerleşti. Formula 1’in en merak edilen isimlerinden biri ve Türkiye GP’de iki defa galibiyeti elde eden Lewis Hamilton ise yarışı beşinci sırada bitirdi.