Ekrem Memnun Galatasaray'a güveniyor

16.01.2021 - 16:57 | Son Güncellenme: 16.01.2021 - 17:01

Galatasaray, basketbolda yeni bir döneme "Merhaba!" dedi. Aslanlar'da daha önce yardımcı antrenör olarak çalışan Ekrem Memnun, bugün erkek takımında ilk kez baş antrenör olarak yerini aldı ve galibiyet sevinci yaşadı. Takımına güvenen deneyimli çalıştırıcı, yapacak çok işlerin olduğunu vurguladı.

ING Basketbol Süper Ligi'nin 17. haftasında Galatasaray, sahasında OGM Ormanspor'u 16 sayı geriden gelerek 89-87 yendi. Bu galibiyet, aynı zamanda Ekrem Memnun yönetimindeki ilk galibiyet oldu.

 

Karşılaşma sonrasında yayıncı kuruluşa konuşan İstanbul ekibinin yeni baş antrenörü Ekrem Memnun, OGM Ormanspor galibiyetini, "Benim için zor bir maçtı. Yeni geldim. Takımın ruhunu anlayamadım, kendi düşüncelerimi anlatacak zaman olmadı. Bazı prensiplerin üzerinde çalışarak bir yere gelmeye çalıştık. Antrenmanda her şey konuşuluyor ancak sahada bunları yapabilmek farklı. Hücumda doğru düzgün şeyler beklemiyordum. Eski takımın bugüne kadar elinde olan ofansları kullanmaya çalıştık. Onların tamamına olabildiğim kadar hakim olmaya çalıştım. Takımın kontrolünü elinde tutmak açısından çok zor bir maçtı. İlk yarı epey geriye düştük. İkinci yarı reaksiyon gösterdiler. Mücadele ile en basit şeyler ile kazanmayı becerdik. Bugün önemli olan şey kazanmaktı." ifadeleriyle değerlendirdi. 

"Galatasaray Spor Kulübü’nün kültürüne, geçmişine güveniyorum."

Ekrem Memnun, takımına olan güvenini şu sözlerle belirtti:

"Ben oyunculara güveniyorum. Türk ve yabancı tecrübeli oyuncularım var. Galatasaray Spor Kulübü’nün kültürüne, geçmişine güveniyorum. Galatasaray Spor Kulübü’nün büyük taraftarının takımının üzerinde oluşturduğu sorumluluk duygusunun iyi bir cevap vereceğine güveniyorum. Mutlaka bir an önce layık olduğumuz yere çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Bugün için en sevindirici şey iki türlü reaksiyon vermiş olmamız. Hem farkı düşürmek hem de kazanmaktı. Oyuncularımı da tebrik ediyorum. Genç bir takım olsa,amatör bir takım olsa oynatacağın oyuna göre basketbolcuları seçersin. Bazen profesyonel hayatta elinizde ne varsa onlarla bir şey yapmak zorunda kalırsınız."

"Çareyi bulacağız"

Memnun, açıklamalarını, "Oyuncularla birlikte ne yapabiliriz onu anlamaya çalışacağız. Beraber bir sinerji yaratıp beraber kolektif olarak nasıl güçleneceğiz, yeteneklerimizi kolektif olarak nasıl kullanacağız bunlara bakacağız. Yavaş yavaş bunları oturtacağız. Bir sürü şeye oyuncular karar verecek. Oyuncularıma güveniyorum. En çok güvendiğim şey Galatasaraylılık ve Galatasaray kültürü. Yaslanacağımız şey Galatasaray kültürü. Orayı anlatmaya çalışacağız. Buradan inşa edeceğiz. Elimizde oyuncularımız var. Çareyi bulacağız." sözleriyle tamamladı. 

Senin için hazırladığımız haberler