Elazığspor, Orhan Kaynak ile imzaladı

por Toto 1. Lig ekiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor, teknik direktör konusunda anlaşmaya vardığı Orhan Kaynak ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Kaynak, imza töreninde iddialı konuştu.
25 Haziran 2018 20:41- Son Güncelleme - 25 Haziran 2018 20:41
Google news abonelik

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor, teknik direktör konusunda anlaşmaya vardığı Orhan Kaynak ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Kulüp Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza törenine Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, Başkan Yardımcıları Zafer Yetiş, Tahir Tunç, Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Emrah Aydemir, TFF Sorumlusu Cahit Kuran, Taban Birlikleri ve Sosyal Paydaş Sorumlusu Haşim Ayverdi ve basın mensupları katıldı.

Yümlü’den Orhan Kaynak’a övgü

İmza töreninde ilk olarak konuşan Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, sözleşme imzalamak üzere Elazığ’a gelen Teknik Direktör Orhan Kaynak’ın başarılı olacağına inandığını belirtti.

Teknik Direktör Orhan Kaynak’ın güzel projelerle geldiğini ifade eden Başkan Yümlü; “Bugün ilimize gelmiş olan Teknik Direktörümüz Orhan Kaynak’ın imza töreni için beraberiz. Bugün hocamla imzalarımızı atacağız. Hocamız güzel projelerle geldi. Hocamıza inanıyoruz ve sonuna kadar arkasındayız. Orhan hocamız Türk futbolunun karakterli isimlerinden biri. İnşallah takımımıza faydalı olacaktır. Hocamla bugün gece İstanbul’a döneceğiz. Hocamızla birlikte çalışmalarımızı İstanbul’da  sürdüreceğiz. Hocamız gençlere önem veren bir kişiliğe sahip. Tekrar hayırlı olsun diyorum” dedi.

“Elazığspor 5-6 transfer yapacak”

Transfer konusuna da değinen Hacı Murat Yümlü; “Takımımıza uyan, karakterli futbolcularla görüşmelerimiz devam ediyor. Emre Öztürk kardeşimle de sözleşmemizi yapacağız. Orhan Şam ise ısrarla menajeriyle görüşmemizi bize söyledi. Ben de menajeriyle kesinlikle görüşmeyeceğimi söyledim. Sen bu kulübün futbolcususun. Ben kamuoyuna söz vermiştim. Elazığspor’un bir lirasını menajerlere yedirmeyeceğim.  Ben transfer edeceğim futbolcuların menajerleriyle değil kendileriyle görüşme sağlıyorum. Yurt dışında görüşme halinde olduğumuz futbolcular var. Bunlarda Türkiye’ye gelecekler. Kampımıza dahil olacaklar Ben futbol lobisinin içindeyim. 5-6 tane nokta transfer yapmalıyız. Bu lig kolay geçmeyecek. Geçen seneden daha zor olacak. Transfer aceleci olamayacağız. Futbolcu kimliği bizim için çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Elektrikler kesilecek mi?

Elazığ Atatürk Stadyumu’nun ve kulüp tesislerinin elektriklerinin tekrar kesileceği yönünden çıkan iddiaları da değerlendiren Başkan Yümlü; “Bu sabah AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile görüştüm. Milletvekilimiz Sayın Metin Bulut bugün beni aradı. Elektriklerin tekrar kesilmesinin söz konusu olamayacağını söyledi. Sayın Vekilimizin sözü bizim için çok önemlidir. Bundan dolayı Milletvekilimiz Sayın Metin Bulut’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“FIFA’da bulunan 2 dosya çözüme kavuştu”

Basın mensuplarının soruları üzerine kulübün mali durumuyla ilgilide bilgiler veren Hacı Murat Yümlü; “Biz araştırmamızı yaptık. Yaklaşık 45 Milyon TL borç var. Elazığspor için bu büyük bir borç değil. Bu arada geçmiş dönemde İkinci Başkanımız Karahan Çelik’in adına olan 1 Milyon 360 Bin TL senet borcu Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz tarafından ödendi. Ödenen bu rakam Elazığspor’un borcundan düşmüştür. Böylelikle FIFA’da bulunan iki dosyamızda çözüme kavuşmuştur. Bu güzel gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istedim.” dedi.

“Yapacağımız çok işler var”

Teknik Direktör Orhan Kaynak ise; “Öncelikle bana güvenen Başkanım ve Yönetim Kuruluna teşekkür etmek istiyorum. Görüşmelerimiz hep olumlu sonuçlandı. Hepimizin ortak paydası Elazığspor. Elazığspor’da olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Yapacağımız çok işler var. Çok fazla konuşmayı da seven bir insan değilim. Benim işim sahada oyuncalarımla birlikte hareket etmek. Savaşan özverili bir takım yaratmak istiyoruz. Kulübün ve oyuncuların yapısını bilerek hareket edersek sahada sıkıntı çekmeyiz. Taraftarımızın istediği anlaşılır bir oyun oynayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz bunun için varız. İnşallah her şey istediğimiz gibi devam eder” dedi.

Orhan Kaynak hedeflerini anlattı

Hedeflerine ilişkinde açıklamalarda bulunan Orhan Kaynak; “Ben Trabzonspor, Eskişehirspor, Sivasspor, Rizespor gibi takımlarda yardımcı antrenörlükler yaptım. Rıza Çalımbay ve Roberto Carlos gibi hocalarla çalıştım. Dolu dolu öğrenerek geldim buralara. Bu birikimlerimi burada kullanmak istiyorum. Başarı ve hedef tabi ki Süper Lig. Fakat şuanda burada hep mali kriterleri konuşuyoruz.  Kulüplerin yapısı ekonomik anlamda büyük sıkıntı içerisinde. Bizler burada 2-3 futbolcu yetiştirip ekonomik anlamda Elazığspor’a katkı yapabilirsek bu daha önemli bir başarı olur. Biz burada hakemin başlama düdüğüyle birlikte mücadele eden ve maçı bırakmayan bir Elazığspor’u yaratacağız. Tabi bunu oyuncuların kabullenmesi lazım. Bunu oyuncalara kabullendirecek kişiler de bizleriz” ifadelerini kullandı.