Denizlispor'da Giray Bulak, Samsunspor yenilgisi sonrası konuştu

Orhan Gülek
03.12.2022 - 21:18 | Son Güncellenme: 03.12.2022 - 21:21

Denizlispor Teknik Direktörü Giray Bulak, 5-0'lık Samsunspor yenilgisi sonrası dar kadro nedeniyle ellerinin ve kollarının bağlı olduğu bir lig oynadıklarını söyledi.

AJANSSPOR - HABER

Samsunspor deplasmanında 5-0 gibi farklı bir skorla mağlup olan Denizlispor’da Teknik Direktör Giray Bulak maç sonu basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

"Bunlara takılmayacağız"

Üzücü bir mağlubiyet aldıklarının altını çizen Giray Bulak, “Çok üzüldük. Samsunspor farklı kazandı. Skorun farklı olması yıpranma açısından önemli bir şey. Bunlara takılmayacağız. Bu maçı geride bırakıp, kendi evimizdeki maça yoğunlaşacağız." dedi.

"Bugün bu şanssızlığı yaşadık"

Bulak "Bir parça oyuncular üzerinde gerginlik oluyor. Hatayı fazla yapıyorsunuz, bir parça fazla yıpranıyorsunuz. Bunun üstesinden geleceğiz. Bu ligde önde oynayan 3 oyuncunun hızlı olması çok önemli. Çok çabuk, hızlı oyuncularınız olduğunda rakibi yıpratabiliyorsunuz. Bugün bu şanssızlığı yaşadık. Böyle olacağını biliyorduk ve liberolu oynadık." dedi.

İlgini Çekebilir
Samsunspor'un acıması yok: 5-0!
Habere Git

"Önlem almak zor"

"Elimizin kolumuzun bağlı olduğu bir lig oynuyoruz" diyen Bulak "Maalesef yine çok çabuk ve seri oyunculara önlem almak zor oluyor. Pozisyon yakalayamadık. Geçen hafta yaptığımız analizlerde en çok koşan ve sprint atan takımdık ama bunları bugün yapmadık. İçeride bunları yapıyoruz ama deplasmanda yapamıyoruz. Elimizin kolumuzun bağlı olduğu bir lig oynuyoruz.

"Samsunspor’a da başarılar"

Samsunspor’a da başarılar dileyen Bulak "Rakipler takviyelerini yapıp kadrolarını güçlendirdiler. Biz, sakat ve eksik oyuncuların yerini dolduramadık. İyi ama dar bir kadromuz var. Herkesin 25 kişilik kadrosu varken biz 13-14 oyuncuyla oynuyoruz. Kazanacağımız maçlar olacak. Bugün bunu başaramadık. Bunu atlatıp, haftaya bu mağlubiyeti telafi etmek istiyoruz. Samsunspor’a da başarılar diliyoruz” dedi.

Bu sonuçla puanını 27'ye yükselten Yılport Samsunspor, hemen arkasındaki Çaykur Rizespor ve Pendikspor'a oranla maç fazlasıyla 2. sıraya yükseldi.

6 puanda kalan Altaş Denizlispor ise son sırada konumlandı.

Senin için hazırladığımız haberler