AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Elmas'ın Kemerburgaz projesi hazır

İlk Yayınlanma : 14 Nis 2021 - 18:00 / Son Güncelleme : 14 Nis 2021 - 18:11

Galatasaray Kulübüne Kemerburgaz'da tahsis edilen ve sarı-kırmızılı futbol A takımının yeni tesislerinin yapılacağı araziyle ilgili açıklama yapan başkan Mustafa Cengiz'e başkan adaylarından Burak Elmas'da dahil oldu.

Elmas'ın Kemerburgaz projesi hazır

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in geçen hafta basın toplantısı yaptığı Kemerburgaz arazisiyle ilgili başkan adaylarından Burak Elmas da şimdiden projesini hazır etti

Galatasaray'da Kemerburgaz arazisi hareketliliği... Sarı-kırmızılı kulübün senelerdir hayata geçirmek istediği Kemerburgaz arazisiyle ilgili git geller yaşanmış, arazi üzerindeki madenciyle problemler yaşanmıştı. Galatasaray yönetimi geçtiğimiz günlerde problemlerin çözüldüğü müjdesini verirken, 7 Nisan'da da arazi üzerinde basın toplantısı gerçekleşmişti.

3-4 ay içinde kazma vuracağız demişti

Başkan yaptığı açıklamada, “Burada güvenliği de sağlıyoruz; bundan sonra güvenlik kulübeleri koyacağız. Türk bayrağı ve Galatasaray bayrağı dikeceğiz. Yoldan görünmesi için çok yüksek olacak. 15 gün içinde onu dikeriz. Buradan Galatasaray’ın şanlı bayrağı dosta düşmana dalgalanır inşallah. Hiçbiri düşmanımız değil hepsi bizim değerli rakibimiz. Yeni tesisimizin imar projesini dünya ve Türkiye çapında şöhretli, camiamızın üyelerinden büyük Mimar Emre Erolat ve büyük Mimar Hasan Çalışlar üstlendi. Şu anda projeyi çiziyorlar. Çizdikleri projeyi onaylattıktan sonra sanırım 3-4 ay içinde kazma kürek vuracağız. " ifadelerini kullanmıştı.

"Çok örnek bir proje çıkacak"

Yeni projeyle sarı kırmızılı taraftarlara güzel mesajlar vermek istedidiklerini dile getiren başkan Cengiz "Buradan camiamıza şu mesajı vermek istiyorum; her şey halloldu. Burada dünya çapında, dünyada tüm kulüplerin örnek alacağı şekilde 6 saha yapılacak. 6 saha yanı sıra amatörler için yüzme havuzları ve tenis kortları da düşünüyoruz. Çok örnek bir proje çıkacak. Bu örnek içinde burada bir start vermek istiyorum. Camiamız içinden veya dışından kim buraya maddi olarak destek verir, yardımcı olursa ebediyete kadar onun adını anarız ve camiaya çok büyük kalıcı bir destek olmuş olur. Bu konuda görüşmelerimiz var. Bunun bir yarışa dönmesini istiyoruz. Buraya kulüpten 7 dakikada geldik. Havaalanına mesafe 15 dakika. Müthiş bir zaman ve enerji sağlayacağız. Bayrağımız sadece gidiş yönünden değil, geliş yönünden de görünecek" şeklinde konuşmuştu.

"50 yılı düşünüyoruz"

Başkan adaylarından Burak Elmas da Kemerburgaz arazisiyle ilgili proje çalışması gerçekleştirdi. Elmas sosyal medya hesabından ,"Geleceğimizi planlarken en önemli yapı taşlarından biri olacak Galatasaray Kemerburgaz Kampüsü projemizi hazırladık. Çok yakında tüm detaylarını kamuoyuyla da paylaşacağız. Bugünü değil, Galatasaray’ın gelecek 50 yılını düşünen bir yönetim anlayışıyla #BirlikteÇokŞeyBaşaracağız" ifadelerini kullandı.