AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan Divan Kurulu'nda veda konuşması

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 16 Nis 2022 - 14:39 / Son Güncelleme : 16 Nis 2022 - 15:48

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, seçim öncesi sarı-kırmızılı kulübün olağan Divan Kurulu Toplantısında bir veda konuşması yaptı. İşte tüm detaylar...

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Kulübü, başkan Burak Elmas ve yönetiminin düzenlenen genel kurulda ibra edilmemesinin ardından seçime gidiyor. Sarı-kırmızılılarda başkan adaylığını açıklayan iki isim Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk oldu. Galatasaray Başkanı Burak Elmas, olağan divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. 

"Onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar"

Burak Elmas, Galatasaray başkanı olarak son konuşmasını yaptığını belirterek, "Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu ile birlikte kıymetli arkadaşları, taşın altına ellerini soktular. Sizlere garanti ediyorum, onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar." dedi.

"Ayrılıklar da sevdaya dahil"

Son konuşmasını yaptığını dile getiren Elmas "Görev aldığımız dönem içerisinde birlikte çok şeffaf bir şekilde çalıştığımız, divan kuruluyla kavga etmeden de çalışılabileceğini gösterdiğimiz, bizimle birlikte çalışmayı, istişare etmeyi görev bilen divan kuulu başkanımıza ve üyelerine saygılarımı sunuyorum. Atilla İlhan'ın da söylediği gibi 'Ayrılıklar da sevdaya dahil çünkü ayrılanlar hala sevgili." Bundan 9 ay önce bu salkonda teşekkür konuşması yapmıştım. Bugün son divan kurulu toplantıomda, 38. başkan olarak son konuşmamı yapıyorum." dedi

"Galatasaray'ın önünde sorun olmasına izin vermeyeceğiz"

Sarı kırmızılı kulübün aile bütünlüğünün tehdit altında olduğunu söyleyen Elmas, "Şunun teminatını veriyorum. Her ne olursa olsun en son gerçekleşen olağan genel kurulun, bizim tarafımızdan ileriye dönük tamiri zor yara açmasına, Galatasaray'ın önünde sorun olmasına izin vermeyeceğiz. Olan oldu. Artık ileriye bakmak lazım. Galatasaray'ın değerleri ve aile bütünlüğü uzun zamandır tehdit altında. Divan Başkanımız bugün birkaç önemli slayt koydu. Şunu görüyoruz ki, ağızda değil gönülde hissederek Galatasaray'ın içinde bulunduğu tehlikeli durumu fark ederek mücadele etmek şart." ifadelerini kullandı.

 

Başkan adaylarına mesaj

Başkan adaylarına da mesaaj veren Elmas "Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu ile birlikte kıymetli arkadaşları, taşın altına ellerini soktular. Sizlere garanti ediyorum, onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar. Bu kişiye mahsus bir durum değil. Sizlerden çok önemli bir ricam var. 30 Nisan'da kim seçilirse seçilsin, azınlıkların sesiyle onların yıpratılmasına değil, çoğunluğun desteğiyle Galatasaray'a hizmet etmelerine izin verin. Görev sürelerini tamamlamalarına izin verelim" dedi.

"Sorunları kişilere zimmetlemekten vazgeçelim"

Kurulan araştırma komisyonu hakkında ise Başkan Elmas, "Divan başkanımız araştırma komisyonu kurdular. Biz cadı avı değil, birinin yolsuzluk, hırsızlık tespiti kesinlikle değil, Galatasaray maddi olarak buraya getirmiş olan yanlışların tespiti ve bunların bir daha Galatasaraylılar tarafından tekrar yapılmaması ve Galatasaray’ın da böyle duruma tekrar gelmemesi için önemsiyorum. Lütfen kişisel kavgaları öne koyarak sorunları kişilere zimmetlemekten vazgeçelim. Burada olan yanlışların tekrar yapılmaması için kontrol mekanizmalarını kurarak ondan çıkacak sonuçların Galatasaray’a faydalı olması için biz üyeler olarak elimizden geleni yapalım" dedi.

"En iyi şekilde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz"

Olağan genel kurul sonrasında şeffaf bir şekilde üyelerin aldığı kararı duyduklarını ve gereğini yaptıklarını söyleyen Elmas, "Tüm adaylarımızı Galatasaray’ın tüm iletişim kanallarını şeffafça açarak, onların statta gerekli açıklama yapmalarına izin vererek Galatasaray’a yakışan şekilde bu seçimin geçmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yapamaya da devam edeceğiz. 30 Nisan tarihine kadar Galatasaray yönetimi ve başkanı Galatasaray’ı temsiline devam edecek. Galatasaray’da bir boşluk olmayacak. En iyi şekilde yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna Galatasaray’ı devredeceğiz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray bundan sonra dışarıdan daha önemli iç fikir mücadelesi vermek zorunda"

Bütün ekip arkadaşlarına teşekkür eden Burak Elmas, "Galatasaray bundan sonra dışarıdan daha önemli iç fikir mücadelesi vermek zorunda. Galatasaray aile yapısını, değerleri çok bahsettiği fakat yaşamadığı değerlerini savunacak mı, Galatasaray iktidarını paylaşma, Galatasaray’dan güç devşirme savaşını geleceğine teslim edecek mi, etmeyecek mi, Galatasaray bu fikir mücadelesini vermeden, bunu yönetimler içinde söylüyorum. Hiçbir yönetim Galatasaray’da bu iradeyi göstermediği müddetçe bu birlikteliği kolay kolay sağlayamaz. Onun için yeni yönetimlere destek olmak için bu fikir mücadele olarak içimizde vermek zorundayız. Dönemizde bize gösterdiğiniz saygı, sabır ve destek için hepinize teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, konuşmasının ardından salondan ayrıldı.