• Diğerleri

"Emekli olmayı düşünüyorum"

26 Mayıs 2020 16:58- Son Güncelleme - 26 Mayıs 2020 17:03
Google news abonelik

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'un Brezilyalı futbolcusu Douglas Costa, sakatlık problemi hakkında konuştu. Theplayerstribune.com'a açıklamalarda bulunan 29 yaşındaki futbolcu, sakatlık problemleri yüzünden erken emekli olmayı düşünebileceğini ifade etti.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Maça çıkmaktan çok, genel taramadan geçtim"

Juventus kariyerinden sakatlık sebebiyle toplama 46 maç kaçıran Douglas Costa: "Sakatlığımı atlatıp, tekrar sahaya çıktığımda tekrar sakatlanıyordum. Daha sonrasında televizyondan maçları izlerken bu oyunun benim tutkum olduğunu ve hala en üst seviyede futbol oynayabileceğimi hatırlıyordum. Beni hayatta tutan şey bu. Futbol benim için çok şey ifade ediyor. Asıl mesele, zevk aldığın şeyi yapmak ve eğlenmek. Benim de amacım bu. Bazen takım arkadaşım Alex Sandro ile şakalaşıyoruz ve 'maça çıkmaktan çok, genel taramadan geçtiğimi' söylüyoruz."

"Potansiyelime ulaşamıyorum"

"Potansiyelime ulaşamıyorum"

"İnsanlar sürekli 'Douglas Costa, dünyanın en iyi oyuncularından biri olma potansiyeline sahip ama yaşadığı sakatlıklar onu hep geri tutuyor' diyor. Bunları duyunca çıldıracak gibi oluyorum. Onlara hak veriyorum, evet en iyilerinden biri olma potansiyelim var. Ancak kontrolüm dışındaki nedenlerden dolayı bu potansiyelime ulaşamıyorum. Bu problemler nedeniyle bazen erken emekliliği düşünüyorum"

"Yardım istedim"

Yaşadığı sakatlıklar sonucu zihinsel bir koç tuttuğunu söyleyen Costa: "Her sakatlık yaşadığımda kendime neyi yanlış yaptığımı soruyorum. Acaba neden sürekli sakatlandığımı sorgulamak çok incitici bir şey. Bu yüzden birilerinden yardım istedim. Zihinsel koç diye bir şey duydunuz mı bilmiyorum. Ancak onlar psikolog değiller ve size çocukluk gerçeklerinin kişiyi nasıl etkileyebileceğini gösteriyorlar." ifadelerini kullandı.

Sokakta futbol şovu yaptı! Sokak futbolu...