• Diğerleri

Emiliano Sala, Vichai Srivaddhanaprabha ve şimdi Kobe Bryant...

Emiliano Sala, Vichai Srivaddhanaprabha ve şimdi Kobe Bryant...
27 Ocak 2020 01:50- Son Güncelleme - 27 Ocak 2020 01:18
Google news abonelik

NBA takımlarından Los Angeles Lakers'ın formasını giymiş Amerikalı emekli profesyonel basketbolcu Kobe Bryant'ın, bir helikopter kazası sonrasında hayatını kaybettiğü öğrenildi.

İşte spor camiasını yasa boğan helikoper ve uçak kazaları....

Bilindiği üzere, Nantes forması giyen Emiliano Sala ve Leicester Başkanı da bir kaza sonucu hayatını kaybetmişti.

 

Nantes forması giyen ve İngiltere Premier Lig takımlarından Cardiff’e transfer olan futbolcu Emiliano Sala'yı taşıyan uçakta Manş Denizi üzerinde kaybolmuştu. 

Daha sonra uçağın düştüğü, Sala ve pilotun ise hayatını kaybettiği açıklanmıştı. 

Uçak kazasında hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’nın, kazadan önce yüksek oranda karbonmonoksit gazına maruz kaldığı açıklanmıştı. Kazayı inceleme altına alan İngiltere Hava Kazaları Soruşturma Birimi (AAIB) tarafından yayımlanan rapora göre, Sala’nın kanında yüzde 58 oranında karbonmonoksit gazı tespit edilmişti. 

Ekim 2018 tarihinde ise İngiltere Premier Lig takımlarından Leicester City'nin sahibi Vichai Srivaddhanaprabha'nın, kulübün otoparkına düşen helikopterde hayatını kaybetmişti. 

Srivaddhanaprabha'nın yanında olan dört kişinin de kazada hayatını kaybettiğibelirtilmişti. 

AJANSSPOR-DIŞ HABER

Helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden bir diğer sporcu, dünya ralli tarihinin efsane isimlerinden Colin McRae idi.

1987-2006 yılları arasında WRC'de yarışan ve 1995 Dünya Ralli Şampiyonu olan İskoç Pilot, 2007 yılında, kendi kullandığı helikopter ile 17. asırdan kalma malikanesine inerken kaza yaptı ve hayatını kaybetti.  Yaşanan kazada oğlu Johnny, oğlunun en iyi arkadaşı Ben Porcelli ve aile dostlarından Graeme Duncan da hayatlarını kaybetmişlerdi.

Unutulmaz bir topuk pası ve harika bir gol