AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Emiliano Sala'nın 9 numaralı forması emekliye ayrılıyor!

İlk Yayınlanma : 08 Şub 2019 - 16:20 / Son Güncelleme : 08 Şub 2019 - 15:27

Emiliano Sala'nın 9 numaralı forması emekliye ayrılıyor!

Nantes Kulübü Başkanı Waldemar Kita, dün gece uçak enkazında tespit edilen cesedin Emialiano Sala'ya ait olduğunun doğrulanmasının ardından bu sabah bir açıklama yayımladı.

 

Bu durumu ifade edecek kelime bulamadığını söyleyen Kita, "Bu bir trajedi. Mahvoldum. Emiliano burada iz bıraktı. Bu yüzden birçok taraftarımızın da düşündüğü gibi onu onurlandırmak adına 9 numaralı formayı emekliye ayırıyoruz. Seni hiçbir zaman unutmayacağız Emi" şeklinde konuştu.

 

Fransız kulübü Nantes, uçak kazasında hayatını kaybeden futbolcu Emiliano Sala'nın formasını emekliye ayırdı.

Fransız ekibinden yapılan açıklamada, 9 numaralı formanın kulüp tarafından emekliye ayrıldığı belirtilerek, "Emiliano, her zaman efsanelerimizden birisi olacak. Bugün dostumuzu, yetenekli bir oyuncumuzu, örnek bir takım arkadaşımızı kaybettik." ifadeleri kullanıldı.

 

İngiltere Premier Lig takımlarından Cardiff City, Sala'yı 19 Ocak'ta Nantes'tan transfer etmişti. Sala'yı taşıyan uçak, Fransa'nın Nantes kentinden Galler'in başkenti Cardiff'e doğru 22 Ocak'ta yola çıkmış ve Manş Denizi üzerinde kaybolmuştu.

3 Şubat'ta uçağın enkazının yeri tespit edilmiş, 6 Şubat'ta çıkarılan ceset, kimlik tespiti için Isle of Portland'a götürülmüştü.

 

Sala'nın ailesi açıklama yaptı:

"Tüm dünyanın bizimle beraber seferber olup, arama çalışmalarında yanımızda olması, çok değerli bir yardım göstergesiydi bizim adımıza. Sizler sayesinde bugün Emiliano Sala’mızın yasını tutabileceğiz."

 AJANSSPOR