AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray Haberleri | Emir Aral kimdir, ne iş yapar ve serveti ne kadar?

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 22 Nis 2022 - 18:22 / Son Güncelleme : 22 Nis 2022 - 18:25

Galatasaray Başkan adayı Metin Öztürk'ün listesinde yer alan Emir Aral kimdir, ne iş yapar ve kaç yaşında yanı sıra serveti ne kadar gibi aramalar sürüyor. İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'ın başkan adayı Metin Öztürk'ün listesi merak edilmeye devam ediliyor. Listede yer alan Emir Aral kimdir ve ne iş yapar gibi aramalar sürüyor. İşte Emir Aral hakkında merak edilen tüm detaylar...

Emir Aral kimdir?

1985 İstanbul doğumlu olan Emir Aral, Işık Lisesi’ni ve akabinde de Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Aral Oyun A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Hometech Bilgisayar Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olan Emir Aral, bekar ve İngilizce bilmektedir.

Aral, Işık Lisesi ve Koç Üniversitesi mezunudur. Türkiye'de oyun sektörünün en önemli firmalarından Aral A.Ş. firmasının ortağı ve yönetim kurulu üyesidir. Aral A.Ş. içinde Electronic Arts, Konami, Disney, Microsoft Xbox, Razer başta olmak üzere distribütörlüğünü yaptığı 20’ye yakın dünya markasıyla faaliyet göstermektedir. Önde gelen Espor takımlarına maddi ve manevi desteklerde bulunarak sektörün her daim nabzını tutmuştur. Aral A.Ş., distribütörlüğünü yaptığı firmaların Espor turnuvalarında en büyük destekçisi olmuştur.
 

Genel Müdürlüğünü üstlendiği aile şirketi Hometech Elektronik A.Ş., 2014 yılından itibaren bilgisayar ve tablet PC ürünlerine yoğunlaşmış ve ülkemizde en çok satılan (GFK verilerine göre) 3. tablet markası olmuştur. Aral'ın yönettiği Hometech, 2017 yılında Microsoft tarafından “Ortadoğu ve Afrika bölgesinde (MENA) en hızlı büyüyen yerli üretici” ödülüne layık görülmüştür.