Önder Karaveli'den Emirhan İlkhan açıklaması

Orhan Gülek
29.11.2022 - 22:25 | Son Güncellenme: 29.11.2022 - 23:31

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Önder Karaveli, Beşiktaş'tan yaz transfer sezonunda ayrılan ve Torino'ya giden Emirhan İlkhan ile ilgili açıklamalarda bulundu

Önder Karaveli'den Emirhan İlkhan açıklaması

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Önder Karaveli, kendi döneminde Emirhan İlkhan'a neden çok fazla forma şansı vermediğini açıkladı.

Karaveli açıkladı

Beşiktaş'tan yaz transfer sezonunda ayrılan ve Torino'ya giden Emirhan İlkhan, siyah beyazlı formayı giydiği dönemde son 7 karşılaşmada sadece 8 dakikada sahada kalırken, 6 maçta kulübeden hiç çıkamamıştı. 

Tivibuspor'a konuşan Teknik Direktör Önder Karaveli ise, genç futbolcunun son haftalarda davranışlarının değiştiği için oynatılmadığını açıkladı.

Karaveli: "Emirhan, bazı sorunlar yaşamaya başladı"

Karaveli, Emirhan İlkhan'ın oynatılmamasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Biz Emrihan ile o dönemde sürekli iletişim halindeydik. Hem antrenmanda hem de antrenman dışında. Ancak Emirhan biraz hem oyun açısından hem de davranış esnasında bazı sorunlar yaşamaya başladı çünkü o kadar yukarıya taşındı ki Emirhan, onun o taşındığı ortam, oyuncunun taşıması kolay bir şey değil. Yani o sırada desteğine ihtiyacı olan durumlar aslında bunlar. Onun için de U19 takımda benim göreve geldiğimde Başakşehir’den getirdiğimiz Scout kolumuzda vardı. Biz Emirhan'daki bu durumu gördüğümüzde ben ve ekibim, onu biraz dinlendirmenin, biraz dışında tutmanın iyi geleceğine inandık. Hatta o süreçte biraz uzayınca bana çok fazla eleştiri yapıldı."

Önder Karaveli eleştiriliyordu

1. Lig ekiplerinden Adanaspor'un başında teknik direktörlük görevine soyunup geçtiğimiz haftalarda görevinden istifa eden Önder Karaveli, Beşiktaş döneminde Emrihan İlkhan'a yeteri kadar şans vermediği için eleştiriliyordu.

Beşiktaş altyapısında yetişen Emirhan İlkhan'ın sürpriz şekilde İtalyan ekibi Torino'ya transferi, camiada büyük şaşkınlık ve rahatsızlığa neden oldu.

Henüz 18 yaşında olmasına ve öz kaynaktan yetişmesine rağmen sözleşmesindeki 4.5 milyon Euro'luk madde ile ayrılması tartışmaları beraberinde getirdi. O dönem konuyla ilgili açıklamada bulunan Ahmet Nur Çebi, şu ifadeleri kullanmıştı:

 

Çebi: "Torino ne veriyorsa aynısını verelim"

"Emirhan’a ‘Torino’da ne veriyorlarsa aynısını verelim’. dedik ama gitmek istiyorum dedi. Sadece menajerimle konuşun dedi. Ben futbolcumla kötü olmak istemiyorum. Onlar bizim çocuklarımız. Verdikleri emeklere teşekkür etmemiz gerekiyor. 18 yaşından küçük çocuklarla ilgili UEFA dahil olmak üzere birçok kurumun sert yaptırımları var. Birçok kulüp bu konuda cezalar aldı. 18 yaşından önceki hiçbir süreç kontratta geçerlilik sağlamıyor. 18 yaşına gelince her futbolcuyla pazarlık yaparsınız."

Emirhan İlkhan, Torino'da da aradığını bulamadı

Sezon başında Avrupa hayalini gerçekleştirmek için Beşiktaş'tan İtalya Serie A ekibi Torino'ya transfer olan Emirhan İlkhan, son haftalarda yeni takımında da forma şansı bulamadı. 

Emirhan İlkhan'ın bu sezonki performansı

Emirhan İlkhan bu sezon Torino'da 3 maçta 86 dakika forma giydi ve skor üretemedi. Emirhan sadece 1 kez ilk 11'de maça başladı ve 1 kez de sarı kart gördü.

Senin için hazırladığımız haberler