Emrah Aydın'dan 3 altın madalya

05.10.2015 06:25 - Son Güncelleme -
Emrah Aydın'dan 3 altın madalya

62 kg da ülkemizi temsil eden sporcumuz Emrah Aydın, koparma, silkme ve toplamda 3 altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu olurken  kürsünün en üst basamağına çıkarak Litvanya’nın Klaipeda Şehrinde İstiklal Marşımızı coşkuyla okuttu.

Emrah Aydın koparmada 120 kilo, silkmede 124 kilo ve Toplamda ise ulaştığı 266 kg Emrah'ı 3 altın madalyaya ve Avrupa şampiyonluğuna taşıdı.

Gamze karakol; 3 gümüş madalyanın sahibi oldu…
48 kg ülkemizi temsil eden sporcumuz Gamze karakol ise  koparma, silkme ve toplamda 3 gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi  oldu. 

Gamze karakol koparmada 69 kilo, silkmede 84 kilo ve Toplamda ise ulaştığı 153 kg Gamze'yi 3 gümüş madalyaya ve Avrupa ikinciliğine taşıdı.

62 kg da ülkemizi temsil eden sporcumuz Ferdi Hardal ise koparmada 111 kg ile 8'inci, silkmede 135  kilo ile 8'inci ve Toplamda ise ulaştığı 246 kg ile 9'uncu Oldu.

Halter Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar genç sporcularımızın gelecekte bu başarılarını arttırarak devam ettireceğine inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen başta antrenörlerimiz olmak üzere sporcularımız ve sporcularımızın ailelerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gençler ve 23 Yaş Altı  Avrupa Halter Şampiyonasının ikinci gününde .Toplam madalya sayımız  3 Altın, 4 Gümüş ve 3 Bronz olmak üzere toplam 10 madalyaya ulaşmıştır.

Ekvador Serie B’de oynanan maçta sahayı arılar bastı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up