Emrah Bayraktar: ''Şampiyonluğa oynayan bir takımda genç bir futbolcu kolay kolay santrafor veya ofansif orta saha oynayamaz.''

11.10.2018 13:29 - Son Güncelleme -
Emrah Bayraktar: ''Şampiyonluğa oynayan bir takımda genç bir futbolcu kolay kolay santrafor veya ofansif orta saha oynayamaz.''

Galatasaray'ın eski alt yapı antrenörü Emrah Bayraktar, Radyospor'dan Özgür Sancar'a açıklamalar yaptı!

İşte o sözler:

''Genç bir oyuncunun Galatasaray gibi bir külüpte oynaması gerçekten çok önemli. Ozan Kabak, geçen hafta Antalyaspor mücadelesinde cidden dikkat çeken bir performans ortaya koydu. Genç oyuncuların olgunlaşması için süre bulması çok önemli. Aynı şey Yunus Akgün için de geçerli, o da sonradan oyuna girip önemli katkılar veriyor.

Galatasaray alt yapısında daha iyi oyuncular var, bunlar zaman içinde oynayacaktır ama Ozan Kabak ve Yunus Akgün'ün iyi performansları onların yolunu açacaktır.

Alt yapıda Ahmet Sivri ve Malik Karaahmet var, bu isimler ilerleyen günlerde oynayabilirler. Şampiyonluğa giden takımların golcüleri çok kuvvetli oluyorlar bu sebeple genç golcülerin olgunlaşarak gelmeleri gerekiyor. Ofansif orta saha içinde bu geçerli, bu pozisyonlarda bir genç oyuncunun direkt ilk 11 oynamaları çok mümkün değil.

Bana çeşitli teklifler geliyor ama seçici davranıp bekliyorum.''

Cenk Tosun'dan alkışlanacak hareket

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up