Emre Akbaba Galatasaray'dan ne kadar ücret alacak?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in ''Emre için Alanyaspor'a 4 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceğiz'' açıklamasını yapmasının ardından gözler milli futbolcunun alacağı ücrete çevrilmişti. Fanatik'in ulaştığı bilgilere göre 26 yaşındaki oyuncu Sarı Kırmızılı ekipten 1.6 milyon euro alacak. Peki, Emre Akbaba Galatasaray'dan ne kadar ücret alacak? İşte detaylar...
17 Ağustos 2018 22:27- Son Güncelleme - 18 Ağustos 2018 01:27
Google news abonelik

Galatasaray, uzun süredir kadrosuna katmak istediği Emre Akbaba transferinde mutlu sona ulaştı. Başakşehir ve Fenerbahçe'nin de istediği Emre ile Galatasaray 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Galatasaray'a gelmek için önce Başakşehir'i ardından Fenerbahçe'yi reddeden Emre için Galatasaray, Aytemiz Alanyaspor'a 4 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Sarı Kırmızılı ekibin yeni transferi Emre Akbaba bu gece saat 01:15'te İstanbul'da olacak.

Milli futbolcunun bonservisi ve kaç yıllık imza atacağının belli olmasının ardından merak edilen konu Emre'nin yıllık ücreti oldu. Galatasaray'a transfer olmak için Başakşehir'in 1.9 milyon Euro, Fenerbahçe'nin ise 2.2 milyon Euro'luk  teklifini reddeden Emre Akbaba, Galatasaray'dan 1.6 milyon Euro kazanacak.

Fenerbahçe'den son hamle: 4.5 milyon euro

Kadrosuna yerli bir ota saha oyuncu katmak isten Fenerbahçe, ilk hedef olarak Emre Akbaba'yı gündemine almıştı. Aytemiz Alanyaspor'la anlaşan Fenebahçe, Emre'nin transferde isteksiz olması sonrası geri adım atmıştı. Avrupa pazarındaki fiyatların yüksek olması nedeniyle Emre için bir kez daha nabız yoklayan Fenerbahçe, son olarak Alanyaspor'a 4.5 milyon euro teklif etse de Emre'nin Galatasaray'a transfer olmak istemesi bu hamleyi geçersiz kıldı.

Bu gelişmenin ardından Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Emre'ye ''Fenerbahçe'de daha çok para kazanabilirdi. Neden Galatasaray?'' sorusu üzerine Emre'nin cevabının 'Aşk' olduğu öğrenildi. (Fanatik)