AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'ndan Berkan Kutlu ve Emre Akbaba açıklaması

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 13 Eyl 2021 - 18:43 / Son Güncelleme : 13 Eyl 2021 - 18:49

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu; teknik direktör değişimi, Berkan Kutlu ve Emre Akbaba'nın transfer süreci hakkında konuştu. Detaylar haberimizde...

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'ndan Berkan Kutlu ve Emre Akbaba açıklaması

AJANSSSPOR - HABER

Süper Lig takımı Aytemiz Alanyaspor'da teknik direktör Çağdaş Atan'la yollar ayrıldı, yerine ise Bülent Korkmaz geldi.

Alanyaspor'da başkan Hasan Çavuşoğlu, teknik direktör değişimi, Berkan Kutlu ve Emre Akbaba'nın transfer detaylarını anlattı.

"2 maçla hoca değişikliğine gidiyorsak mutlaka bir sebebi vardır"

Radyospor'da Oleycom'un sunduğu Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuşan Hasan Çavuşoğlu, "Futbol içerisinde ayrılıkla var. 2 maçla hoca değişikliğine gidiyorsak mutlaka bir sebebi vardır. Biz kolay kolay hoca değikşiliği yapan kulüp değiliz fakat bir değişim oldu. Çağdaş Hocamıza teşekkür ediyorum, ilerleyen yıllarda yollarımız kesişebilir. Çağdaş Hocama kariyerinde başarılar diliyorum. Bülent Hoca(Korkmaz) ile anlaştık. İki taraf için de hayırlısı olsun.  Her hocanın kendisine göre sistemi olabilir. 43 yıldır futbolun içerisindeyim. Ben futbol oynarken, çalıştığımız bazı hocalar doğmamıştı." dedi.

"Emre Akbaba'nın sözleşmesinde opsiyon yok"

Emre Akbaba'nın transferi süreci hakkında ise Başkan Çavuşoğlu, "Emre'nin sözleşmesinde herhangi bir opsiyon yok. Emre sakatlıklar yaşamasaydı; hem milli takımın hem de Galatasaray'ın vazgeçilmezi olacaktı. Emre bu sezon oynamak ve form tutmak istiyor. Emre inşallah burada eskisi gibi çıkış yakalar ve kulübüne iyi bir şekilde döner. Umarım, Emre Akbaba'nın Ozan Tufan'ın dönüşü gibi bir dönüş olur. Emre Akbaba transferinden dolayı Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Babacar'ın sağlık durumu hakkında açıklama

Babacar'ın sağlık durumuyla ilgisi ise Çavuşoğlu, "Babacar'ın sağlık sorunu çözüldü. Babacar'ın şu anda durumu  gayet iyi." açıklamasında bulundu.

İşte Berkan Kutlu'nun bonservis bedeli

Galatasaray'ın kadrosuna kattığı Berkan Kutlu'nun transfer detayları hakkında ise Hasan Çavuşoğlu, "Berkan Kutlu için Galatasaray'dan 4 milyon Euro bonservis ücreti kazandık. Berkan'ın ikinci satışından ise %20'lik payımız var." diye konuştu.