AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Emre Aşık'ın eski eşi Yağmur Sarnıç'a baykuş cezası

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 07 Oca 2022 - 12:16 / Son Güncelleme : 07 Oca 2022 - 12:27

Emre Aşık'ın eski eşi Yağmur Sarnıç 2018 yılında yaşadığı baykuş olayıyla gündeme gelmişti. Mahkemeye yansıyan olayda Sarnıç'a verilen ceza belli oldu.

Galatasaray ve Beşiktaş formalarını giyen eski milli futbolcu Emre Aşık'tan olaylı bir şekilde boşanan Yağmur Sarnıç'ın yaşadığı baykuş olayında veterinerlerin açtığı dava sonuçlandı.

Yağmur Sarnıç ve veterinerler arasında neler yaşandı?

Yağmur Sarnıç 2018 yılında sokakta bulduğu kulaklı orman baykuşunu özel bir veteriner kliniğine götürmüş tedavinin ardından ise baykuşu geri almak istemişti. Baykuşu tedavi eden veterinerler ise  mevzuat gereği yaban hayata ait baykuşun Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na teslim edilmesi gerektiği söylemişti.

 

Mahkemeden Yağmur Sarnıç'a 60 bin lira ceza

Baykuşu almak isteyen Sarnıç ve veterinerler arasında kavga yaşanmış ve olay mahkemeye intikal etmişti. Veterinerlerin açtığı dava sonuçlandı. 2018 yılında yaşanan olayın ardından mahkeme Yağmur Sarnıç'ın hakaret ettiği üç veterinere toplam 60 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. Emre Aşık'ta boşanırken çocukları ile ilgili yaşadığı olaylarla anılan Sarnıç bu kez 60 bin lira baykuş cezası ile gündeme geldi.