Emre Belözoğlu ile Ümit Özat mahkemelik oldu! İşte nedeni...

İsa Kethüda
07.06.2021 - 12:05 | Son Güncellenme: 07.06.2021 - 14:15

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe ile yollarını ayıran Emre Belözoğlu'nun avukatı Mahir Işıkay'dan Ümit Özat açıklaması geldi. İşte detaylar...

Emre Belözoğlu'nun avukatı Mahir Işıkay, Ümit Özat'ın yaptığı açıklamalar nedeniyle hukuki işlemlere başlandığını duyurdu.

Belözoğlu'nun avukatından yapılan açıklama şu şekilde:

Daha önce Fenerbahçe formasını giymiş Ümit Özat'ın son dönemde sürekli gündemde kalmak için asılsız, yanlı, yanlış ve karalayıcı beyanları ile Sayın Emre Belözoğlu’nun manevi kişiliğini yıpratmaya, kişilik haklarını ihlale yönelik yalan ve iftiralarla dolu beyanları karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Ümit Özat söz konusu yalan, gerçek dışı, ifade özgürlüğünü aşan beyanlarıyla müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu ve nezdinde Fenerbahçe Spor Kulübü ile mevcut yönetimine zarar verme amacı taşımaktadır.

Asılsız açıkamalar...

Özellikle hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan ve açılmış tüm soruşturmalardan aklanarak çıkan müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu; Fenerbahçe Futbol A Takım Direktörü ve Sportif Direktörü olduğu dönemlerde bu asılsız açıklamalara görevde olması nedeniyle her ne kadar cevap vermemişse de Ümit Özat'ın bunu fırsat bilerek asılsız ve karalayıcı açıklamalarına devam etmesi nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. 07 Haziran 2021

Emre BELÖZOĞLU

Vekili Av. Mahir IŞIKAY

Ne olmuştu?

Ümit Özat, Belözoğlu ile ilgili yaptığı açıklamasında 'Emre Belözoğlu'na Fetöcü dediğin yerde beni eleştiriyorsunuz. Size ne kardeşim. Emre beni mahkemeye veremiyor. Fetö terör örgütü diyemiyor, ben fetöcü değilim diyemiyor. Onu ölümüne savunuyorsunuz.' demişti.

Senin için hazırladığımız haberler