Belözoğlu: "Şu an birinci hedefimiz..."

Fenerbahçe'nin deneyimli kaptanı Emre Belözoğlu, Fenerbahçe TV'de açıklamalarda bulunuyor.
29 Mayıs 2020 14:15- Son Güncelleme - 29 Mayıs 2020 14:19
Google news abonelik

Sarı-Lacivertlilerde Emre Belözoğlu, Fenerbahçe TV'de gündemi değerlendiriyor.

Belözoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"KOLAY BİR SÜREÇ DEĞİL"

"Kolay bir süreç değil. Hem ülkemiz için, hem dünya için, tüm meslek grupları için kolay bir süreç değil. Futbolcular için de kolay bir süreç olmadı. Futbolcular olarak karantina sürecini evimizde bireysel antrenmanlar yaparak geçirdik. TFF'ye teşekkür ediyorum. Riva'da bize çok iyi karşıladılar. Önceliğimiz sağlığımız ve ailemizin sağlığıydı."

 

"BİZ BİR ŞEYE ZORLANMAK İSTEMİYORUZ"

"Gerçekçi olmak lazım. Bu sezon başı planlaması gibi olmayacaktır. Bu ciddi psikolojik bir süreç. Hastalığı bizim saha içinde ya da antrenmanda kapmamızdan ziyade, sosyal yaşantımız devam edecek. Çocukluk hayalimiz futbolculuk, sahaya girdiğimize her şeyi unutabiliriz. (Tebessümle) Ben bütün futbolcuların sahaya indikten sonra pandemi sürecini unutacağını düşünüyorum. Bu işin sosyal boyutu da var. Biz bir şeye zorlanmak istemiyoruz. Biz de futbol oynamak istiyoruz. Devletimizin ve sağlık bakanlığımızın verdiği her kararın yanında olduğumu belirtmek istiyorum. Yaşamını ve çalışmasına devam eden çalışanlar var. Bunları da unutmamak lazım."

 

"MEVLÜT'ÜN EŞİ RAHATSIZLANDI"

"Mevlüt'ün eşi rahatsızlandı, eşinin yanına gitti, sonrasında şu anda Samandıra'da çalışmalarına tek başına devam ediyor. Süreç bunu gerektiriyor. Mevlüt kardeşimizin eşine de geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Sahada olmak çok başka. Saha dışında çalışmak o kadar da etkili değil. Sahada antrenmanlar başlayalı 2 hafta oldu fakat ilk antrenmanlarda çok zorlandık."

"EN BÜYÜK HEDEFİMİZ TÜRKİYE KUPASI"

"Mehmet Aurelio formamız altında çok önemli başarıla kazanmış biri. Aurelio hakkında yönetimimizin verdiği kararı doğru buluyorum. Aurelio'nun yabancı dili var. İletişimi de etkili.

İşimizle ilgili sokağa çıkmak zorunda kalıyoruz. Sokakta işinden dolayı karşılaştığımız insanlar da oluyor. Taraftarlar bizi özlediklerini dile getiriyorlar. Şu anda gerçekçi olmak gerekirse en büyük hedefimiz Türkiye Kupası'nı kazanmak. Fenerbahçe'nin her zaman hedefi şampiyonluk ve kupadır. Fenerbahçe'nin genlerinde bu vardır."