Emre Can'dan Juventuslu yöneticilere çok sert sözler

4 Eylül 2019 18:08- Son Güncelleme - 4 Eylül 2019 16:12
Google news abonelik

Juventus'un Şampiyonlar Ligi kadrosuna dahil edilmeyen Emre Can, kulüp yöneticilerine çok sert tepki gösterdi.

Juventus, ara transfer döneminde satmayı düşündüğü Emre Can'ın yanı sıra Mario Mandzukic'i Şampiyonlar Ligi kadrosuna dahil etmedi.

Emre Can, Almanya Milli Takımı adına Euro 2020 elemeleri için Hollanda ve Kuzey İrlanda ile karşılaşacakları maç öncesi basına verdiği demeçte kızgınlığını dile getirdi:

"Bu durum açıkçası benim için şaşırtıcı oldu çünkü geçtiğimiz hafta bana farklı bir şey söylendi ve söz verildi. Dün teknik direktör beni aradı ve hiçbir açıklama yapılmaksızın kadrodan çıkarıldığımı söyledi. Şu ana kadar kimse bana bir sebep söylemedi."

Transfer döneminde başka kulüplerle de görüştüğünü belirten 25 yaşındaki oyuncu, "Paris Saint-Germain ile bir görüşmem oldu ancak Juventus'la görüştükten sonra kalmaya karar verdim. Çünkü bana Şampiyonlar Ligi'nde oynama sözü verildi. Transfer dönemi bittikten sonra bana kadroda olmadığım söylendi. Bu durum beni çok kızdırıyor. Milli Takım'dan döndüğümde sonuçlarıyla yüzleşeceğim. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Alman futbolcu, Nisan ayında kendisine sorulan 'Bir gün Türkiye'de oynamak ister misin?' sorularına ise, "Neden olmasın? Biraz daha olgunlaştığımda Türkiye benim için olası duraklardan biri. İstanbul harika bir şehir. Orada yaşadığımı ve oynadığımı hayal edebiliyorum" cevabını vermişti.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!