Emre Gönlüşen'in hayatı belgesel oluyor

Feride Kara
08.08.2022 - 16:37 | Son Güncellenme: 08.08.2022 - 16:42

9 Ağustos 2020'de yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybeden spor spikeri Emre Gönlüşen'in yaşamı Adana'nın Seyhan Belediyesi tarafından belgesel oluyor

Emre Gönlüşen'in hayatı belgesel oluyor

Genç yaşta kaybettiğimiz spor spikeri Emre Gönlüşen, vefatının ikinci yılında yaşamını anlatan Belgesel ile anılacak.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay yapımcılığını yaptı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın yapımcılığını üstlendiği belgeselin yönetmenliğini Seyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü çalışanları Zafer Özgentürk ve Cem Güzel yaptı. Gönlüşen'in çocukluk yaşlarındaki spor spikerliğine olan ilgisinin, kentin köklü spor kulüplerinden Adanaspor'a sevgisinin, meslek disiplini ve insani ilişkileri ile başarılarla dolu yaşamının dostları ve spor dünyasının önemli isimleri tarafından anlatıldığı belgeselin İstanbul ve Adana'daki çekimleri tamamlandı.

Ünlü isimler yer alacak

Belgeselde Emre Gönlüşen'in eşi Nilüfer Gönlüşen ve kardeşi Tolga Gönlüşen'in yanısıra Beşiktaş'ın efsane futbolcularından Metin Tekin, Güntekin Onay, Göktuğ Sevinçli, Okay Karacan, Gökhan Abdik, Seyhan Şaşko, Emek Ege, Nebil Evren, İlhan Uzundurukan, Ali Ece, Sinem Büyüka, Murat Yenersoy, Murat Caner, Özkan Öztürk, Serkan Şenyürek, Ergun Kara gibi spor medyasının ünlü isimlerinin röportajları yer alıyor.

Emre Gönlüşen kimdir?

Emre Gönlüşen 22 Ekim 1978'de Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İsmet İnönü İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Adana Koleji’nde bitirdi. Yüksek öğrenimini Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. Adana Şehir Tiyatrosu Konservatuvarında iki yıl diksiyon eğitimi aldı. Mesleğe 1999'da Adanaspor maçlarını veren yerel bir televizyon kanalında başladı. 2002'de İstanbul'a gelerek TV8 'de İtalya Seria A Ligi maçlarını sunarak devam ettirdiği kariyerini daha sonra 2020'de vefatına kadar; D Spor, Telesport, NTVSpor ve beIN Sports kanallarında spiker, sunucu olarak sürdürdü.

Parkour GO
4.2
Senin için hazırladığımız haberler