En değerli genç oyuncular belli oldu! Listede kaç tane Türk oyuncu var?

21 Şubat 2018 11:24- Son Güncelleme - 21 Şubat 2018 11:24
Google news abonelik

Avrupa’nın 5 büyük liginde oynayan en değerli 100 genç futbolcu belli oldu. Açıklanan en değerli gençler arasında 4 Türk futbolcu bulunuyor.

Mbappe başı çekiyor

Mbappe başı çekiyor

Konuyla ilgili inceleme yapan Interpress’in CIES Football Observatory verilerinden derlediği bilgilere göre, Avrupa’nın en pahalı genç futbolcusunun 182,8 milyon Euro değeriyle Paris Saint-Germain forması giyen Kylian Mbappe olduğu belirlendi.

Delle Alli takipte

Delle Alli takipte

İkinci sırada 180,2 milyon Euro ile Tottenham’ın genç yıldızı Dele Alli yer alırken, üçüncü sırada ise geçtiğimiz günlerde bir sakatlık geçiren Manchester City’nin Alman yıldızı Leroy Sane oldu. 22 yaşındaki genç futbolcunun piyasa değerinin 124,5 milyon Euro olduğu tespit edildi.

En değerli genç Türk oyuncu Cengiz Ünder…

En değerli genç Türk oyuncu Cengiz Ünder…

Avrupa’nın en değerli genç oyuncularının yer aldığı listeye 4 Türk futbolcu girmeyi başardı. Şu sıralar Roma formasıyla fırtına gibi esen ve son üç maçta attığı 4 golle yıldızlaşan Cengiz Ünder, 21.3 milyon Euroluk değeriyle listede en pahalı 48. oyuncu olarak yer aldı.

Enes Ünal 61.sırada

Enes Ünal 61.sırada

Avrupa’da top koşturan genç Türk oyunculardan Villarreal forması giyen Enes Ünal, 18,6 milyon euro değeriyle listede kendisine 61. sırada yer buldu.

Levin ve Emre Mor da listede

Levin ve Emre Mor da listede

11.6 milyon Euroluk değeriyle Mainz forması giyen Levin Öztunalı 88. ve 10,9 milyon Euro değeri ile Celta Vigo’da oynayan Emre Mor ise 96. sıradan listeye girmeyi başaran futbolcularımız olarak dikkat çekti.

Kendi kalesine ilginç gol