• Diğerleri

"En günahsız TFF"

11 Mayıs 2020 23:06- Son Güncelleme - 11 Mayıs 2020 23:14
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Ümit Özat, Skorer Instagram hesabının canlı yayınına katıldı. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Özat, TFF kararları, Ali Koç, Ersun Yanal ve Fatih Terim hakkında konuştu. İşte Ajansspor'un sizler için derledikleri...

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"En günahsız TFF"

"En günahsız TFF"

TFF'nin hangi kararı alırsa alsın insanların mutsuz olacağından bahseden Özat: "Her karara itiraz eden olacaktır. Şu var bu lig %100 oynanmalı. Oynamışsın 28 hafta, 25 puanın var nasıl
düşmezsin?  TFF burada karar verirken UEFA, FIFA takvimine göre karar veriyor. Diğerleri ligi iptal ettiler ama onlar senin takımların gibi batık durumda değil ki. Hatayspor belki 2 maç sonra çıkmayı garantileyecek belki. Bursaspor'un bir sürü borcu var. İnsanlarımızı mutlu etmek kolay değil. Hangi senaryoyu hazırlasan açık veriyor. 21 takımla oynatayım dese dert, tescil etse dert. Köln'de 3 tane koronavirüslü çıktı, hafta sonu maçı var. Kimse ağlamıyor test poztitif çıktı diye."

"Diyebilirsiniz ki 1 Temmuz'da başlayacağız. Bu virüsün o zaman olamayacağının garantisi yok ki. 6 ay sonra da virüsün biteceğinin garantisi yok. Futbol ile hayatını idame ettirenler var. Normal halimizi bulmak 2 yılı bulur diyor doktorlar. Burada en günahsız TFF. Ne karar verse muhalifi çıkacak."

"Fenerbahçe seneye şampiyon olamazsa..."

"Fenerbahçe seneye şampiyon olamazsa..."

'Ali Koç, başarısız mı oldu?' sorularına cevap veren teknik adam: "Başarılı olduğu zaman yazılacak mıydı başarısızlık? Bu iş bütündür. Bu işin başını ön plandaki insanlar çeker.  Başarısızlık olduğunda eleştiri olacaktır. Bunu söylemek Fenerbahçe düşmanlığı değil. Bizim haddimize değil kulüplere düşman olmak. Ayna size aynısını gösterir. 2 senedir Fenerbahçe'nin durumu ortada. 6. durumdasın sen aynaya bakınca lider göremezsin. Burada ayna taraftar. Bu durum değişecektir. Temel sıkıntı şu Ali Şen, Aziz Yıldırım dönemlerinden Ali Koç dönemlerine kadar başkanların ağrılığı var. Galatasaray'da Fatih Terim sayın Fatih Terim'dir. Bizde sayın Aykut Kocaman değil. Bu değeri kendi camia olarak sen vermelisin. Galatasaray 14 yıl şampiyon olamadı. Büyük takımlar bu sorunların içinden çıkarak büyük olmuştur. Fenerbahçe seneye şampiyon olamazsa başkan, aldığı oyun yarısını alamaz. Burada konu Yıldırımcı, Koççu değil. İnsan çocuğuna küser mi?. Manchester Unitd kaç senedir şampiyon olamıyor? Ama her maç dolu. Bizde şampiyonluktan geri düşüldüğünde tribünlerin dolduğunu göremezsiniz." ifadelerini kullandı.

"Ersun Yanal lider vasfı olan biri değil."

"Ersun Yanal lider vasfı olan biri değil."

Ersun Yanal'ın ikinci dönemini değerlendiren Ümit Özat: "Hiçbir şeyin ikincisi başarılı olamıyor. Fatih Terim'in 2. döneminde başarılı olamadı. Ersun Yanal öyle Aykut Kocaman öyle. Böyle bir istatistik var. Ersun Yanal lider vasfı olan biri değil. Lider vasfı olmadığı için 32 yaşında gönderilen Emre Belözoğlu'nun geri çağırdı. Sen gönderdiğin adamı geri çağrıyorsan senin transfer politikanda sıkıntı vardır. 7 sene sonra Emre senin takımının en iyi oyuncusu oluyorsa takımdaki diğer oyuncularda sıkıntı vardır. Bu Emre iyi oynayamaz demek değildir. Emre gitti Başakşehir hala liderliğe oynuyor, Emre sana geldi 6. sıradasın."

"Fenerbahçe 4 stoper aldı hala Jailson defansta oynuyor."

"Fenerbahçe'nin 2 kalecisi var. 3 maç Altay kötü oynasa Harun kaleye geçer. Büyük takımlarda kalecilerden birisi birinci kaleci diğeri ikinci kaleci olduğunu bilecek. Fenerbahçe'nin birinci kaleciyi bulması lazım. Kötü oynadığında diğerinin geçeceğini bilirse başarılı olamaz. Şampiyon takımlara bakın Mondragon, Cordoba bunlar birinci kaleciydi. Fenerbahçe 4 stoper aldı hala Jailson defansta oynuyor."

"Abdullah Avcı ve Erol Bulut seçeneği..."

"Abdullah Avcı ve Erol Bulut seçeneği..."

Abdullah Avcı'nın Fenerbahçe haberlerini yorumlayan teknik adam: "Emre aynı takımda çalıştığı için Abdullah Avcı ve Erol Bulut seçeneği doğru. Yabancı hoca şu durumda olmaz. Takımı tanıması gerekiyor. Yabancı hoca olarak Fenerbahçe sabır göstermedi şimdiye kadar. Hİddink'e sabır gösterilmedi bu takımda. Ben, Abdullah Avcı veya Erol Bulut olacağını düşünüyorum. Avcı'nın Beşiktaş ile bir deneyimi oldu. Emre yıllardır onu tanıyor. Yerli hocada bir sene şampiyon olamazsa bile camiayı sırtlayacak biri olmalı. Zor günler Fenerbahçe'yi bekliyor."

"Fatih Terim'in yardımcısı..."

'Fatih Terim'in yardımcısı olur musunuz?' sorusuna cevap veren Özat: "Bunlar olmayacak şeyler. Bu işten bir şeyler öğrendiysem Fatih hocadır, bu işi yapıyorsam sebebi o dur. Milli Takım olsa arkana bakmadan kabul edersin. Hasan Şaş'ın Fenerbahçe'ye yardımcı antrenör olması, Beşiktaşlı birinin Galatasaray'a antrenör olması olmayacak şeyler. Bana göre de olmaması gereken şeyler. Gittiğin yere huzursuzluk veriyor. Hayatını zindan ederler. 100 yıllık kulüpleri karşına alamazsın" ifadelerini kullandı.

Bu golle Ibrahimovic'e meydan okudu