AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fatih Tekke: En iyi santrfor Halil Dervişoğlu

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 23 Kas 2021 - 10:12 / Son Güncelleme : 23 Kas 2021 - 10:47

Denizlispor Teknik Direktörü Fatih Tekke, yeşil-siyahlı takımda hedefleri, 1. Lig, Trabzonspor ve Galatasaraylı Halil Dervişoğlu hakkında konuştu. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR-

Altaş Denizlispor'da teknik direktör Fatih Tekke, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Keçiörengücü maçı yorumu

Radyospor'da Oleycom'un sunduğu Anadolu Ateşi programında Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Fatih Tekke, "Keçiörengücü maçı zor bir karşılaşma oldu. Keçiörengücü özellikle ilk yarı ciddi pozisyonlar yakaladı. İkinci yarı ise oyuncularımız daha iyiydi. Teknik direktör değişimlerinden sonra oyuncuların tempo ve istekleri artabiliyor. Süre kısa olduğu için oyun formasyonu hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Çünkü böyle bir değişim için uzun bir süreye ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı ve ekledi:

Denizlispor'da hedefleri neler?

"Denizlispor'da ilk göreve geldiğimizde zor bir süreçten geçtik. O dönem takımın hedefi ligde kalmaktı bunu da başardık. İkinci dönemimizde ise ilk hedefimiz bulunduğumuz konumdan uzaklaşmak ve kendimize gerçekçi hedefler oluşturmak sonrasında ise bence en önemlisi beraberce hareket edebilme kabiliyetini bir oyun planı içerisinde yapmak."

'İstanbulspor maçı zor olacak'

İstanbulspor maçı hakkında ise Tekke, "İstanbulspor'un şu anda bir oyun gücü var. Bunda az da olsa bizim de emeğimiz var diye düşünüyorum. İstanbulspor son haftalarda özellikle iç sahada oynadıkları maçlarda topa sahip olan, belli bir planı olan, bariz hata yapmazlarsa da oyun kendilerine dönen bir takım. Zor bir maç olacak diye düşünüyorum. Rakiplerimizle ilgili analizleri yapıyoruz ama önemli olan kendi eksiklerimizi tamamlamak ve oyunumuzun gücünü ortaya çıkartmak." dedi.

'Daha az kötü olan başarılı olmuş oluyor'

1.Lig ve Süper Lig'in kalitesi için ise Fatih Tekke, "1. Lig'de isim olarak kaliteli oyuncular var. Fakat oyunsal olarak bu yoruma katılmıyorum. Genel tanımım şu; 1. Lig için de Süper Lig için de bunu diyebilirim. Ülke futbolunun kalitesi çok düşük olduğu için daha az hata yapan, daha az kötü olan başarılı olmuş oluyor. " açıklamasında bulundu.

En iyisi Halil Dervişoğlu

'En beğendiğiniz santrfor kim?' soruna ise Tekke, "Kendi bazı özelliklerini ve alışkanlıklarını değiştirirse Halil Dervişoğlu. Halil'in eksiklerini amcasına da ilettim. Buradan söylemeyeyim. Halil'in iyi bir kumaşı var." cevabını verdi.

'Hedefim Trabzonspor'

Teknik direktörlük kariyerindeki hedeflerinden bahseden Fatih Tekke, "Öncelikle hedefim Denizlispor'da başarılı olmak. Ana hedefim ise bunu yıllar önce de söyledim; Trabzonspor." şeklinde konuştu.