Engin Baytar: Galatasaray için şampiyonluk artık çok zor

Salim Manav
03.12.2021 - 08:56 | Son Güncellenme: 03.12.2021 - 09:04

Galatasaray'ın eski oyuncularından Engin Baytar, sarı kırmızılı kulübün son durumuyla ilgili TRT Spor'a yorumlarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Engin Baytar: Galatasaray için şampiyonluk artık çok zor

Galatasaraylı eski futbolcu Engin Baytar, TRTSpor'a konuştu. Engin Baytar Galatasaray'ın Avrupa'daki konsantrasyonunun ligde olmadığını belirterek şampiyonluğun çok zor olduğunu belirtti.

"Havlu attı diyemem ama çok zor"

Galatasaray'ın şampiyonluk şansını değerlendiren Engin Baytar, "Çok farklı bir Galatasaray var, lig ve Avrupa arasında. Bana sorarsanız tamamen Avrupa'ya odaklanmış bir Galatasaray var. Son maçta büyük bir yara aldı, bu saatten sonra havlu attı diyemeyeceğim ama çok zor bu saatten sonra şampiyon olması." dedi ve ekledi:

"Genç de olsanız şampiyonluğa oynanması lazım"

"Fatih hoca zaten 3-4 senelik projesi olduğunu söylemişti. Yine de ne olursa olsun ne kadar genç futbolcu da olursanız olun şampiyonluğa oynanması lazım. Galatasaray forması giyiyorsunuz, sadece Avrupa maçlarında değil Süper Lig maçlarında da göstermelisiniz"

"Biraz daha fazlasını yapacaklar"

Galatasaray'ın hücum oyuncularını değerlendiren Baytar, "Arkada Marcao iyi, Nelsson'la iyi ikili oldular ama ben hücum oyuncusu olduğum için Kerem'le Halil derim, orta sahada da Berkan derim. Onların iyi olması, Galatasaray'ın da iyi olması lazım, biraz daha fazlasını yapacaklar ki Galatasaray daha iyi olsun. Galatasaray eski günlerine dönecektir" ifadelerini kullandı.

"Dünya Kupası'na katılabiliriz"

A Milli Takım'ın 2022 Katar Dünya Kupası'na katılma şansının yüksek olduğunu belirten Engin Baytar, "Dünya Kupası'na katılma şansımız var. Portekiz'i geçersek umarım finalde Makedonya ile karşılaşırız. İtalya gelirse işimiz çok daha zor olur." açıklamasında bulundu.

Senin için hazırladığımız haberler