AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Erdal Torunoğulları açıkladı: "Sözleşmesini feshetmek için FIFA'ya gitti"

İlk Yayınlanma : 20 Nis 2020 - 21:25 / Son Güncelleme : 20 Nis 2020 - 21:27

Erdal Torunoğulları açıkladı: "Sözleşmesini feshetmek için FIFA'ya gitti"

Beşiktaş Kulübü Yöneticisi Erdal Torunoğulları'ndan FIFA, liglerin durumu, Oğuzhan, Aboubakar, Larin, Dorukhan, Talisca, Elneny, N'Sakala, Mensah, Necip, Atiba, Gökhan Gönül, Emre Kılınç, Mert Hakan Yandaş, Nurullah, Karius, Fabri, Caner ve maaş ödemeleri hakkında Orta Çizgi'ye açıklamalarda bulundu.

Torunoğulları'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

'Kulübüm için her şeyi yaparım.' dedi

4 aydır para girişi yok hiçbir kulübe ile sözlerine başlayan Torunoğulları, "Olumsuz cevap veren olmadı oyunculardan. FIFA'nın vereceği karara göre futbolcular yardımcı olacaklardır. Görüştüğümüz oyunculardan mesela Necip 'Nasıl biliyorsanız öyle yapın' dedi. 'Kulübüm için her şeyi yaparım.' diye yanıtladı. 

"Gökhan, Caner, Atiba. Bu arkadaşlarımızla görüştük"

Gökhan, Caner ve Atiba ile sözleşme yenilenecek mi?

Sözleşmeleri sezon sonu bitecek olan ve yeniden Fenerbahçe'ye dönecekleri iddia edilen Caner Erkin ve Gökhan Gönül hakkında konuşan Torunoğulları, "Gökhan, Caner, Atiba. Bu arkadaşlarımızla görüştük devre arasında o şartlarda. Değerli oyuncularımızdır, sözleşmeleri bitiyor. Bugünlerde bir şey konuşamadık. Mutlaka çözümleriz, onların da Beşiktaş'tan ayrılacağını düşünmüyorum. Bir araya gelemiyoruz henüz. Gökhan da, Caner de, Atiba da bizim için önemlidir. Bu ailenin bir parçasıdır." açıklamasını yaptı. 

"Hocamızın Elneny'yi istediği doğrudur"

Mohamed Elneny takımda kalacak mı? Sergen Yalçın ne düşünüyor?

Torunoğulları, "Hocamızın Elneny'yi istediği doğrudur, beğeniyor ama maaş bütçesi de ortada. Hoca henüz bir transfer raporu vermedi. Oyuncular bitmez, alternatiflerimiz mevcut. Hoca bize 'şunu istiyorum' derse, ona göre transfer yapacağız. Oyuncu borsasının ne olacağını kestiremiyoruz. Piyasa çok düşecek de, hata yapmamak istiyoruz." diye ekledi. 

Talisca çok büyük bir yetenek. Kim istemez ki?

Son günlerde artan Talisca haberlerine değinen Torunoğulları, "Talisca çok büyük bir yetenek. Kim istemez ki? Bize de çok katkısı oldu. Taraftar da kendisine şunu sormalı: Talisca Çin'e niye gitti? Para için. 8 milyon net para alıyor. Bırakın 8'i 6'yı 3 milyon bile verecek durumu var, ne Beşiktaş'ın ne de diğer rakiplerin. Kendisi ile görüştük, bırakacaksa 8 milyonu buyursun gelsin. Bütün eksi oyuncularımızla görüşüyoruz. Youla ile de, Ferdinand ile de görüşüyoruz. Hepsi Beşiktaş ailesinin bir parçası."dedi. 

"N'Sakala da listemize girmiştir"

Mensah ve N'Sakala transfer listesinde mi?

Beşiktal ile ismi anılan Mensah ve N'Sakala hakkında da konuşan Torunoğulları, "Mensah'ın sözleşmesi devam ediyor. Atletico'nun oyuncusu zaten, yarı bonservisi onlara ait diye biliyorum. Hoca isterse olur. N'Sakala da listemize girmiştir. Hocamızın eski oyuncusu. Hoca 'bu oyuncuyu istiyorum' derse, kendisi ile oturup konuşuruz. Bu tür oyuncuların listede olması başka bir şey, transfer olması başka bir şey." şeklinde konuştu. 

"Oğuzhan'ın durumunu öğrenmemiz gerekiyor"

Beşiktaş, Oğuzhan ile devam edecek mi?

Torunoğulları, "Oğuzhan'ın durumunu öğrenmemiz gerekiyor. Beşiktaş'ın o bölgede ihtiyacı var. Eski Oğuzhan'ı tabii ki geri isteriz. Onun yerine birini alacağıma Oğuzhan'ı isterim. Feyenoord'dan başka birini istemedik." açıklamasını yaptı. 

"Larin'in 2.5 milyon Euro satın alma opsiyonu vardı"

Larin'in durumu...

Torunoğulları, "Larin'in 2.5 milyon Euro satın alma opsiyonu vardı. Haziran'a kadar oranın oyuncusu. Bu opsiyonu kullanacaklarına inanmıyorum. Bizim oyuncumuz, gelir devam eder takımımızda. Kullanmayacaklar opsiyonunu." diye ifade etti. 

"Boateng nokta atışı bir transfer"

Boateng, Aboubakar, Emre Kılınç ve Mert Hakan hakkında...

Torunoğulları, "Boateng nokta atışı bir transfer. Senelik alacağı ücret konusunda Fiorentina ile görüşeceğiz. Oyuncu da Türkiye'yi seviyor. Aboubakar'ın sakatlıkları var uzun süredir. Beşiktaş'ta çok verimli olan oyuncular ne yazık ki gittikleri yerde istikrar sağlayamadılar. Emre Kılınç ile ilgilenmedik. Mert Hakan Yandaş ile de ilgilenmedik." dedi. 

"Ogan Tarhan ile görüşmüşümdür, doğrudur"

Ogan Tarhan ile görüştünüz mü?

Menajer Ogan Tarhan ile ilgili konuşan Torunoğulları, "Benim tanıdığım Ogan Tarhan'dır. Kendisiyle Ocak ayında görüşmüştük. Görüşmmeden sonra Dorukhan Almanya'ya tedaviye gitti. Sonra da bu koronavirüs süreci başladı. Diğer arkadaşı bilmiyorum. Benimle görüştüğünü iddia ediyor. Eski yönetici de iddia etti. Fotoğraf da varmış. Bu kadar detaylı bildiğine göre o menajerle nasıl bir bağlantısı var, merak ediyorum. Ogan Tarhan ile görüşmüşümdür, doğrudur." ifadelerini kullandı. 

"Karius bize sıkıntı yarattı. FIFA'ya gitti"

Alman kaleci Loris Karius, Beşiktaş'ı FIF'ya şikayet etti mi?

Karius bize sıkıntı yarattı diyen Torunoğulları, "Alacaklarını istediği ve sözleşmesini feshetmek istediği için FIFA'ya gitti. Hak etmediği alacaklarını de istedi. Oynanmayan ayların parasını da istedi. FIFA tarafından belirlenemeyen bir şey. Gitmek istiyor, doğrudur. Kendi bileceği iş. Haksız bir ödeme yapmak istemiyoruz" şeklinde konuştu. 

"Samsunspor'un kalecisi (Nurullah Aslan) ile ilgileniyoruz"

Fabri ve Samsunsporlu Nurullah Aslan transfer listesinde mi?

Torunoğulları son olarak, "Seneye mutlaka kaleci almamız gerekiyor. Fabri son transferimdi benim. Kendisi çok iyi bir profesyonel. Yürekten bağlıydı bize, satışından para kazandırdı. Gittiğinden beri iyi oynayamadı. 3 yıldır doğru dürüst oynayamadı. Sağlık problemleri vardı. Kadromuza katmamız imkansız. Umarım ileride farklı bir şekilde de olsa Beşiktaş'a hizmet eder, kapılarımız açık. Samsunspor'un kalecisi (Nurullah Aslan) ile ilgileniyoruz. Oranın teknik direktörü (Ertuğrul Sağlam) çok yakın arkadaşımız. 5 yıllık sözleşmesi var bu kalecinin. Başkan görüşmüşse kendi tasarrufudur. Onunla ilgili resmi bir şey olmadı." ile sözlerini tamamladı.