AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Erdoğan olmasaydı 2-3 kulüp başkanı, Nihat Özdemir'i gönderirdi"

İlk Yayınlanma : 27 Mar 2021 - 08:17 / Son Güncelleme : 27 Mar 2021 - 08:28

Teknik direktör Ümit Özat, Fenerbahçe'nin Erol Bulut ile yollarını ayırması kararı hakkında konuştu. Özat, Erol Bulut'u başarısız bulmadığını söyledi. Ümit Özat, Türk futbolunda en büyük problemin yöneticiler olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapmak istediğini belirtti. Detaylar haberimizde...

"Erdoğan olmasaydı 2-3 kulüp başkanı, Nihat Özdemir'i gönderirdi"

Ümit Özat gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Ümit Özat, "Fenerbahçe'de Erol Bulut'un ayrılığı bugüne kaldıysa mutlaka hafta içerisinde bir şeyler olmuştur. Erol Bulut'u başarısız bulmuyorum. Fenerbahçe'de Erol Bulut döneminde 20 tane transfer yapıldı, Erol Hoca toplama takımla şampiyonluk yarışından kopmadı. Sportif direktörlük görevini yapan insanın aklında antrenörlük olmamalı. Aykut Kocaman dönemini de hatırlıyorum. Aykut Kocaman sportif direktör olmadan önce antrenördü. Emre'nin de hedefinde de antrenörlük olabilir." dedi.

'Daum'un paylaşımları yanlış'

Christoph Daum ve Löw iddialarına ise Özat, "Daum'un sosyal medya hesabında yapmış olduğu İstanbul paylaşımlarını doğru bulmuyorum. Ben de Fenerbahçe ile özdeşleşmiş bir insanım; fakat her mağlubiyette paylaşım yapmıyorum. Daum ve Löw, Türkiye Ligi'ni biliyor. Fakat Fenerbahçe'de artık yabancı teknik direktör tercih edileceğini düşünmüyorum. Ersun Yanal ayrıldıktan sonra 20 tane oyuncu alındı, 20 oyuncu alınacaksa Ersun Yanal neden gönderildi? Erol Bulut ayrıldı, Fenerbahçe'de sezon başında yine 10 transfer yapılacak. Erol Bulut'un suçu neydi? Başarı transfer yapmakla olmaz başarı takım olmakla olur. Fenerbahçe'ye Jose Mourinho'yu da getirseniz en az 10 tane transfer yapacaktır. 3 sene içerisinde Phillip Cocu ve Ersun Yanal ile devam edilseydi kesin bir şampiyonluk gelirdi." açıklamasını yaptı.

'Cumhurbaşkanımıza her şeyi anlatacağım'

Teknik direktör değişikliklerinin başarısızlığa çözüm olmadığını ifade eden Ümit Özat, "Hoca göndermekle şampiyonluk gelmez. Kulüplerin ilk yarı bitmeden hoca değiştirmemeleri gerektiğini düşünüyorum. Türk futbolundaki en büyük problem yöneticilerde. Parası olan futbolu bildiğini sanıyor. Türk futbolunda problem futboldan gelmeyen insanların yönetici olmasında. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan döneminde futbolu futboldan gelenler yönetmezse hiçbir zaman yönetemez. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı; 2-3 tane kulüp başkanı toplanır Nihat Özdemir'i gönderirdi. Önceden kulüp başkanları istediği anda TFF Başkanı'nı devirebiliyordu. Böyle bir lider varken futbolu futboldan gelen insanların yönetmesi lazım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talep edeceğim. Kısmet olursa her şeyi anlatacağım." diye konuştu.

'Şampiyonluk sayınız fazla olunca büyük kulüp mü oluyorsunuz?'

Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısının 28 olarak tescil edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı başvuru hakkında ise Ümit Özat, "Şampiyonluk sayınız fazla olunca büyük kulüp mü oluyorsunuz? Bu talep İslam Çupi'nin "Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz" sözüne çok terstir. Sana derler ki 'Sen ne yaptın kardeşim?  Yöneticiliğin döneminde kaç şampiyonluk getirdin?' Bunlar bence boş işler" şeklinde konuştu.