AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ergin Ataman "İyi değilim” dedi, finali hedef gösterdi

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 28 May 2021 - 21:20 / Son Güncelleme : 28 May 2021 - 21:33

EuroLeague’de CSKA Moskova’yı son anlarda ölüp ölüp dirilerek geçen Anadolu Efes’in Başantrenörü Ergin Ataman, çok hata yaptıklarını söyledi.

Ergin Ataman "İyi değilim” dedi, finali hedef gösterdi

AJANSSPOR-HABER

Anadolu Efes, CSKA Moskova’yı 89-86 yenerek EuroLeague’da adını finale yazdırdı. 20 sayılara kadar açtığı farkı koruyamayan ve son dakikada farkın 1’e inmesiyle soğuk terler döken temsilcimizin başantrenörü Ergin Ataman, maçtan sonra açıklamalara bulundu.

'İlk 3 periyot kusursuz oynadık' 

Ataman, “İyi değilim. Çünkü 3 periyot kusursuz basketbol oynadık ama son periyot bıraktık, durduk. İnanılmaz hatalar yaptık. İnanılmaz… Bu maçı daha kolay kazanmayı hak etmiştik” dedi.

'Takım oyununu bırakıp Clyburn'le oynadılar'

Deneyimli çalıştırıcı, “Onlar son bölümde set oynamayı bıraktılar sadece Clyburn ile oynadılar. Biz de bunu durduramadık. Clyburn’e saygı duyuyorum ama savunmamızı kırdı. Bu çalışılacak bir şey değil, kafada çözmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Ataman: Umarım finalde böyle olmaz

Özellikle Vasilije Micic, 5 faul alıp çıktıktan sonra oynamayı bıraktıklarını itiraf eden Ergin Ataman, “Büyük heyecan yaşattık. Herkesten özür diliyoruz bu heyecan için. Umarım finalde böyle olmaz" diye konuştu.

Ataman: Biz bu kupayı kazanacağız

Ataman basın toplantısında ise, "Kupayı kazanan İlk Türk antrenör olup olmamam önemli değil. Bir Türk takımı söz konusu. Kazanmak için çok çaba sarf edeceğiz. Elimizden geleni yapacağız. Bize inanın, biz kupayı kazanacağız" açıklamasında bulundu.