Ergin Keleş'e canlı yayın sürprizi

20 Nisan 2020 12:37- Son Güncelleme - 20 Nisan 2020 12:42
Google news abonelik

Ajansspor YouTube ve Twitter canlı yayınına katılan Akhisarsporlu Ergin Keleş'e yayın sırasında bir sürpriz de yapıldı. Trabzon Lisesi ile 2003 yılında Çin'de dünya şampiyonluğu yaşayan Keleş, turnuvada hakem olarak bulunan eski FIFA Hakemi Bülent Yıldırım'ın yayına dahil olmasıyla güzel bir sürpriz yaşadı.

AJANSSPOR HABER

“Biz Çin'de finale çıktık diye hocam final maçını yönetemedi” sözleriyle sohbete başlayan Ergin Keleş, Bülent Yıldırım'ın “tüm gerçekleri burada anlatacağım” sözleri sonrası “sakın hocam bizi yakarsın burada” diyerek kendisine cevap verdi.

İşte Bülent Yıldırım'ın Keleş için söyledikleri:

Konu Ergin olunca programınıza katılmayı kabul ettim. Ergin benim çok sevdiğim bir kardeşim. Gerçekten çok iyi bir insan. Ergin Trabzonspor altyapısında oynarken aynı zamanda Trabzon Lisesi'nde son sınıf öğrencisiydi. Uçakta tanıştık. Çin, Şangay'a giderken. O zaman bizim delegasyonun başkanı Teftiş Kurulu Başkanı da olan Haluk Çetin idi. Bir de Hasan Ceylan vardı. Ergin Keleş hatırlar.

Uluslararası Spor Federasyonu vardı turnuvayı o düzenliyordu. Organizasyon da Dünya Kupası'nın lise versiyonu çok ciddi bir organizasyon. Hasan Hoca da orada hakem atama sorumlusuydu. Neyse yola çıktık. Ömer Hoca vardı Ahmet Hoca vardı. Ergin şu anda 33 yaşında o zaman daha lise talebesiydi. 16-17 yaşlarında. Uçakta çok samimi bir şekilde geldi yanıma.

Hangi takımı tuttuğumu falan sordu. Bende ben takım falan tutmam hakemim dedim. Zekasıyla iletişimi ile o zaman da diğerlerinin arasından sıyrılıyordu. Biz turnuvaya gittik. Bunu ilk defa açıklıyorum. Hasan Ceylan çok organize biriydi.

Bana dedi ki. ‘Ya Trabzon Lisesi şampiyon olacak ya da finali sen alacaksın' Nitekim Trabzon Lisesi finale çıktı Hasan Ceylan bana finali alamayacaksın ne hissediyorsun diye sordu. Ben de ona ‘hocam ben tek kişiyim onlar koca takım onlar şampiyon olsun benim için önemli değil' dedim. Maçta konsolosluk görevlileriyle birlikte kalabalık bir grupla takımı büyük heyecan içinde destekledik."

Kaosu yöneticiler yaratıyor

Bülent Yıldırım'ın programa dahil olması sonrası hakemler konusunda görüşlerini ifade eden Ergin Keleş, dikkat çekici sözler söyledi:

“Türkiye'de hangi maç olursa olsun maç bittikten sonra konuşulan tek şey hakemler. Saha içinde anlık olarak tepki verebilirsin. Ama maç bittikten sonra biz şunu niye diyemiyoruz. ‘Benim futbolcum böyle tepki verdi ama haksızdı' Bitti, bu kadar. Bunu niye diyemiyorsun yönetici olarak. Ama bizim şuyumuz verilmedi, futbolcumuz haklı demeye başladığın an futbolcunun gelişmesinin önüne engel koyuyorsun futbolun taktik gelişiminin önüne engel koyuyorsun, sadece hakemi konuşuyorsun. Sonra Avrupa'ya bir çıkıyorsun iki tokat atıyorlar, kuyruğunu kıstırıp Türkiye'ye dönüyorsun ve hafta sonu çabuk gelsin de yeni bir maç oynayayım yeni bir kaos yaratayım diyorsun. Ciddi anlamda kaostan besleniyoruz ya."

Ziya Doğan ile hiç anlaşamadım

Ziya Doğan ile hiç anlaşamadım

Çalıştığım hocaları da değerlendiren Keleş, " Ziya Doğan ile çok düzgün adamdır ama kendisiyle oyuncu olarak hiç anlaşamadım. Benden hep bir Ayman performansı bekledi. Veremedim o performansı Ziya Hocama. O yüzden Ziya Hocam benim için bir karabuluttu yani. Bir kabustu benim için. (Gülüyor) Samet Hoca ise motivasyon işlerine hiç girmez. Sakindir. O maç başladıktan sonra çok iyidir ve rakibin oyununa göre çok iyi analiz yapar. Maçı çok iyi okur" dedi.

Keleş, koronavirüsün futbolu hortumlayan yöneticileri gölgelememesi, unutturmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.