AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Erinç Sağkan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

İlk Yayınlanma : 05 Ara 2021 - 17:47 / Son Güncelleme : 05 Ara 2021 - 17:51

Yeni TBB başkanı Erinç Sağkan kimdir, kaç yaşında ve nereli gibi aramalar sıklaşmaya başladı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkanmerak konusu olmaya devam ediyor... Metin Feyzioğlu kaybetti mi? İşte detaylar...

TBB yeni Başkanı seçilen Erinç Sağkan merak konusu olmaya devam ediyor. Metin Feyzioğlu'nun karşısında rakip olarak çıkan ve kazanan Erinç Sağkan kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Erinç Sağkan hakkında merak edilen tüm detaylar...

Erinç Sağkan kimdir?


24 Nisan 1978 yılında doğan Erinç Sağkan, 1995 yılında eğitime başladığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu.

Ankara Barosu’nun çeşitli kurul ve merkezlerinde çalıştıktan sonra; 2010-2012 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulu üyeliği ,2014-2016 yılları arasında Ankara Barosu Genel Sekreterliği, 2016 yılından itibaren ise halen görevde bulunduğu Ankara Barosu Başkan Yardımcılığı’na devam etmektedir.

Halen Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Sağkan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avukatlık Hukuku alanında öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Türk Hukukçular Birliği Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Sağkan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sağkan, avukatlık stajını bitirdiği 2000 yılından itibaren Ankara Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır.