Erkan Sözeri'den Sessegnon, Ahmet Oğuz ve Hopf açıklaması!

9 Temmuz 2018 17:41- Son Güncelleme - 9 Temmuz 2018 20:41
Google news abonelik

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, transfer gelişmeleri hakkında bilgi verdi. Sözeri, Sessegnon, Ahmet Oğuz, Zeki Yavru ve Hopf'la ilgili son gelişmeleri aktardı. 

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu. İşte detaylar...

Sözlerine transfer süreciyle ilgili bilgiler vererek başlayan Erkan Sözeri, "Takımın iskeletini koruması tabii ki avantaj. Oyuncuların çoğunluğunun kalması şu anda avantaj olarak gözüküyor ancak geçen seneki hataları yapmamak gerekiyor. Nadir Çiftçi, Hakan Arıkan gibi önemli takviyeler de yaptık. İyi bir kadromuz var. Elimizi kolumuzu sallayarak Süper Lig’e çıkamayız.Tabii ki takım ve oyuncu kalitemiz var ancak bunu sahaya yansıtmalıyız. Kayserispor Bobo’lu, Nobre’li kadrosuyla bu ligde sıkıntı yaşamıştı. Buligin atmosferi, mücadele gücü farklı. Biz de iyi bitirmek istiyoruz. Bir yerli stoper bakıyoruz. Hazırlık maçlarının durumuna göre forvet için de transfer olabilir. Toplamda 2 oyuncu ile transferi bitiriyoruz. Ülkede yerli stoper sıkıntısı var. Hiç acele etmiyoruz. Lucas ve Mert zaten elimizde. Hazırlık maçlarını oynamamız lazım önce. Eksikler olursa bunları kampa yetiştirmek istiyoruz" dedi.

'Ahmet Oğuz'un kafasını karıştıran menajerlere sesleniyorum. Bonservis bedeli 1 milyon euro!'

'Ahmet Oğuz'un kafasını karıştıran menajerlere sesleniyorum. Bonservis bedeli 1 milyon euro!'

Ahmet Oğuz, Sessegnon, Zeki Yavru ve Hopf hakkında da konuşan Sözeri, "Ahmet Oğuz, Sessegnon ve Costa takımla beraber kampta. Antremanlara devam ediyorlar. Gelişmelere göre ayrılma ihtimalleri var ancak Sessegnon'u vermek istemiyoruz. Bize çok büyük katkılar verebilir. Menajerler oyuncuların kafasını karıştırıyorlar. Ben bu kulübün 6 sene formasını giydim. Gerekli bonservisler gelirse o zaman zaten ayrılırlar. Ahmet Oğuz'un kafasını karıştıran menajerlere sesleniyorum. Bonservis bedeli 1 milyon euro! Menajler 1 milyon euroluk oyuncuyu 200 bin euro’ya almaya çalışıyorlar. Sessegnon'u da başkanımzdan duyduğum kadarıyla 2.5 -3 milyon euro’dan aşağı bırakmayacaklar. Yerli kaleciler kullanmak durumundayız. Hakan Arıkan’da benim çok beğendiğim bir kaleci.  Sessegnon, Hakan Arıkan ve Ahmet İlhan'ı da kaptan yaptık. Takım bir kolej havasına büründü. Zeki Yavru, Erzurumspor ile anlaşamadı. Uğur Akdemir’e de teşekkür ediyorum, bizi 15 gün bekledi. Soru işaretleri olunca Uğur’un da başka teklifleri değerlendirmesi çok doğal. Boluspor’un iyi bir oyuncu transfer ettiğini düşünüyorum. Hayırlı olsun. Alternatif bir sağ bek bulma kolay değil ancak her oyuncu için önlem alıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Gençlerbirliği altyapısı hakkında da konuşan Erkan Sözeri, "Gençlerbirliği altyapısı ile ünlü olan bir kulüp. Teknik heyetimizle de bir toplantı yapıp pilot takımlarımızın maçlarını da izleyeceğiz. Berat, Soner, Mert, Ahmet Oğuz gibi altyapıdan gelen oyuncularımız A takımda forma giyiyor. Çalışmalarından gayet memnunum. Rahmetullah’ta yıldız adayı bir oyuncu. Gençlerle yakından ilgileniyorum ve onlardan faydalanabileceğimi düşünüyorum. Onlar da çalışıyor ve çabalıyor. Biz de bunun karşılığını ise forma olarak vereceğiz" şeklinde konuştu.