AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Erman Kunter Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığına aday oldu

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 21 Eyl 2021 - 15:47 / Son Güncelleme : 21 Eyl 2021 - 15:51

Eski A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Erman Kunter, Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Erman Kunter Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığına aday oldu

AJANSSPOR - HABER

Türk basketbolunun başarılı isimlerinden Erman Kunter, ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye Basketbol Federasyonu olağan seçimli genel kurulunda başkan aday olduğunu açıkladı.

"Basketbolu yeniden ayağa kaldırmak için..."

Kunter, başkan adaylığı için zaten niyetinin olduğunu belirterek, "Basketbolu yeniden ayağa kaldırmak için başkanlığa adayım." dedi.

Olağan genel kurulun kasım ayı gibi olacağına dikkati çeken Kunter, "Göreve talibiz. Bu yönde çalışmalarımızı yürütüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Oyunculuk kariyerinde İTÜ, Beşiktaş, Yenişehir Meysu, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Çukurova Sanayi'nde formasını giyen Kunter, antrenör olarak ise Darüşşafaka, Beşiktaş, Galatasaray, ASVEL, Le Mans ve Galatasaray'ı çalıştırdı.

Son olarak Fransa'nın Cholet ekibini çalıştıran Erman Kunter, 1997-2000 yılları arasında ise A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başında görev yaptı.

Mevcut TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve eski Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay daha önce adaylığını duyurmuştu.