AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Erol Bedir: "Galatasaray'a verilen cezalar konuşuluyor ama mağdur olan taraf biziz"

İlk Yayınlanma : 06 Eyl 2019 - 20:23 / Son Güncelleme : 06 Eyl 2019 - 17:25

Erol Bedir verilen cezalar sonrası konuştu. TFF Süper Lig ekiplerinden Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, PFDK'nın verdiği cezalar sonrası açıklamalarda bulundu.

"İnşallah Tahkim Kurulu bu yanlışı düzeltir"

A Spor'a konuşan Bedir, "Ceza aldım. Süreç devam ediyor. Galatasaray'ın hocasına verilen cezalar hakkında da konuşmak istemiyorum. Bizim tepkimiz Galatasaray'a değil. Bir kulübün başkanına 2 ay hak mahrumiyeti verildi. İnşallah Tahkim Kurulu bu yanlışı düzeltir. Tahkim son nokta." dedi. 

"Haksızlığa uğrayan Bir Kayseirspor var"

Bana göre haksızlığa uğrayan ve kıyıma uğrayan bir Kayserispor var ile sözlerine devam eden Bedir, "Buna benzer konuşmalardan 2 ay mahrumiyeti alan var mı? Ne başkanken ne de yöneticiyken disiplin kuruluna sevk edilmemiştim. Hakaret olsa bu cezayı kabul ederim. Hangi açıklamam sportmenliğe aykırı? O da belli oldu. Galatasaray'a verilen cezalar konuşuluyor ama mağdur olan biziz. Kayserispor'a verilen cezalar konuşulmuyor." şeklinde konuştu. 

Bedir, "Ben TFF'nin, Galatasaray'ın da mutsuz olduğunu düşünüyorum. Anadolu'da da takımlar, futbolcular ve yöneticiler var. Bu iyi bir yol değil. Sporda temel mesele barış ve kardeşlik olmalı." açıklaması yaptı. 

Cezanın 19.05'te açıklanması

Bedir, "Ben de böyle bir durumda tepki gösterirdim. O saniyede açıklamış olmaları talihsizlik değilse, bunu yapana ceza verilmeli. Bir kişi Galatasaray düşmanı olsa bile buna cesaret edemez. Galatasaray'da ceza alan Terim'e ve yardımcı hocaya geçmiş olsun diliyorum." ifadelerini kullandı.

AJANSSPOR