Erol Bedir'den Deniz Türüç açıklaması

18.07.2019 - 16:17 | Son Güncellenme: 18.07.2019 - 16:17

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, "Fenerbahçe ve Galatasaray ile anlaştık. Son kararı Deniz Türüç verecek" dedi.

Ezeli rakipler Galatasaray ile Fenerbahçe transferde bir kez daha karşı karşıya geldi.

Daha önce Muriç için kapışan iki ekibin bu savaşını Kanarya kazanmıştı.

İki kulüp bu kez de Kayserisporlu Deniz Türüç’ü kadrosuna katmak için birbirlerine rakip oldu.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir yaptığı açıklamada “Her iki kulüp ile de bonservis konusunda bir noktaya geldik. Ufak tefek ayrıntılar kaldı. Deniz bize hangi kulübe gitmek istediğini söylerse, biz de o kulüp ile masaya oturup anlaşırız” dedi. (Star)

Takas iddiası

Fenerbahçe, Deniz Türüç transferinde mutlu sona yaklaştı. Sarı lacivertliler, 26 yaşındaki futbolcu için İstikbal Mobilya Kayserispor ile yapılan görüşmelerde prensipte anlaştı.

İlk seçenek başarılı orta saha için bir miktar para artı takas yoluyla bu transferi sonuçlandırmak. Alper Potuk ihtimali hala masada dururken, bu futbolcunun yılda 2 milyon avrodan 3 yıllık sözleşmesinin bulunması, takasın gerçekleşmesi önündeki en büyük engel.

Sarı lacivertlilerin Alper'in maaşının bir kısmını ödemesi durumunda gelişme yaşanabilir. Bir diğer seçenek ise Ferdi Kadıoğlu, Barış Alıcı gibi isimlerin Kayseri temsilcisine kiralanması.

Futbolcu takası konusunda anlaşılamaması durumunda bu transferin bonservis bedeliyle noktalanması da değerlendiriliyor.

İki kulübün başkanının Deniz'in transferi için büyük oranda anlaştığı öğrenildi. Hem Fenerbahçe hem de İstikbal Mobilya Kayserispor bu transferi bir an önce netleştirerek, kadro planlamasında önünü görmeyi amaçlıyor.

Senin için hazırladığımız haberler